С каруца през Европа: Невероятното пътешествие на Юсуф и Матилда и вълнуващата им спирка в Ловеч Семейството получи топло и сърдечно посрещане в Ловеч. Погрижиха се дори и за магарето Нина, което тегли каруцата им
25 юли 2023
Семейството получи топло и сърдечно посрещане в Ловеч. Погрижиха се дори и за магарето Нина, което тегли каруцата им
Photo credit: Venera.bg
Невероятната история на Юсуф и Матилда развълнува хиляди по целия свят. 40-годишният Юсуф Наджмеддин е палестинец, роден в Йерихон. Запознава се с бъдещата си съпруга - французойката Матилда, в Палестина. Така започва тяхната любов. И продължава вече 14 години. 13 от тях двамата живеят във Франция. Юсуф има и френско гражданство. Баща е на четири деца.
През август 2021 г. семейството потегля на дълъг път…с каруца. Юсуф, Матилда, децата и кучето им тръгват от Франция на вълнуващо пътешествие. А целта е да стигнат до Палестина по суша на каручка, теглена от магаре.
За две години на колела те вече са прекосили Италия, Хърватска, Унгария, Румъния, а през юли пристигнаха в България. Те бяха топло посрещнати в Община Ловеч, която избраха за своя спирка у нас. Те търсили маршрут по картата и решили, че това е подходящо за тях място. Тук останаха приятно изненадани от хубавия и чист град, от посрещането и вниманието.
Пътешествениците се срещнаха с кмета на Община Ловеч Корнелия Маринова, с председателя на Общинския съвет Петър Цолов, както и с гостуващия в града Адхам Зайналдин, временно управляващ посолството на Палестина в Р България.
Необикновената гледка на каруцата, снабдена със слънчеви панели и други екстри, привлече погледите на всички. Каруцата бе украсена с българския флаг, а гостите получиха от кмета на Ловеч подаръци - лакомства, дрехи с български шевици и рекламни материали.
Специално внимание получи и магарето Нина - за копитата му се погрижиха специалисти от местния зоопарк, разказват от Община Ловеч.
Така приключва престоя на семейството в България, за да продължи към Турция, Сирия и през Йордания до Палестина.
Замисълът на пътуването е да възкреси палестинското страдание – живота на бежанците в изгнание. Това е обратният път на завръщането в отечеството, разказва семейството.
Същевременно те се запознават отблизо с различни народи, през чиито страни преминават. На място те показват палестинската гледна точка за историята и затвърждават палестинското присъствие.
Коментирай »