Найден Тодоров и Мидори на Истанбулска сцена

Концертът ще е наличен онлайн

16 ноември 2020
Найден Тодоров и Мидори на Истанбулска сцена

Маестро Найден Тодоров и Мидори/снимки: Софийска филхармония

На 19 ноември 2020 година маестро Найден Тодоров ще води Истанбулския филхармоничен оркестър „Борусан“ в концерт, на който можете се насладите oнлайн на сайта на оркестъра.

Солист в концерта е виртуозната цигуларка Мидори.

В програмата: Увертюрата „Хебриди“ и Концерт за цигулка на Менделсон, както и Камерна симфония за струнен оркестър на Шостакович.

Историята на Филармоничния оркестър на Борусан в Истанбул започва с Камерния оркестър на Борусан, едно от първите начинания в областта на културата и изкуствата, създадено и спонсорирано от от Борусан Холдинг, водещ индустриален конгломерат в Турция.

С течение на времето камерният оркестър се трансформира в един от най-добрите симфонични ансамбли в страната под ръководството на неговия почетен диригент Гюрер Айкал.

Оркестърът е първият Турски ансамбъл, свирил на Би Би Си Промс. През 2010 г. дебютира и на фестивала в Залцбург.

Сред солистите на оркестъра са имена като Рене Флеминг, Ланг Ланг, Хилари Хан, Елина Гаранча, Хуан Диего Флорес, Анджела Георгиу, Максим Венгеров, Роберто Аланя, Никола Бенедети, Сара Чанг, Томас Хемпсън, Виктория Муллова, Юджа Уанг, Даниел Хоуп, Анна Нетребко и др.

Звездата на Мидори изгрява на 11-годишна възраст, когато Зубин Мета я кани да участва в новогодишния концерт на Нюйоркската филхармония.

На 14 години прави и първия си запис под диригентството на Пинкас Цукерман. Оттогава Мидори е сред водещите цигулари в света, а концертите ѝ се превръщат в събития за меломаните.

Концертът ще е наличен онлайн ТУК

Коментирай »
Препоръчваме още
Да бъдем туристи в собствения си град Да бъдем туристи в собствения си град
Защо не може да сте сигурни, че хотелът задължително предлага безплатна закуска Защо не може да сте сигурни, че хотелът задължително предлага безплатна закуска
„Кът за мечти“ от култовия режисьор Дейвид Линч, в съавторство с Кристин Маккена (предложение за четене) „Кът за мечти“ от култовия режисьор Дейвид Линч, в съавторство с Кристин Маккена (предложение за четене)
Тайната да получите най-хубавата хотелска стая, без да плащате повече Тайната да получите най-хубавата хотелска стая, без да плащате повече
9 токсични реплики, които манипулаторите използват (и как да реагираме) 9 токсични реплики, които манипулаторите използват (и как да реагираме)
Щастието не е трудно, трябва само да послушаш сърцето си: Историята на Ники Момчева за пътя към звездите   Щастието не е трудно, трябва само да послушаш сърцето си: Историята на Ники Момчева за пътя към звездите  
Уникална скрита камера изкарва акъла на нюйоркчани Уникална скрита камера изкарва акъла на нюйоркчани
Как да се храните с клечки без да изглеждате като турист Как да се храните с клечки без да изглеждате като турист
Приятелки или съпернички по време на пътешествие? Изберете мъдро! Приятелки или съпернички по време на пътешествие? Изберете мъдро!
Не правете това в чужбина Не правете това в чужбина
Изабел Овчарова – Изи се завръща към „Розов изгрев след дъждовна нощ“ – история с вкус на кокос и цвят на изгрев Изабел Овчарова – Изи се завръща към „Розов изгрев след дъждовна нощ“ – история с вкус на кокос и цвят на изгрев
„Лятото, в което мама имаше зелени очи“ от Татяна Цъбуляк, авторката на „Стъклената градина“ (предложение за четене) „Лятото, в което мама имаше зелени очи“ от Татяна Цъбуляк, авторката на „Стъклената градина“ (предложение за четене)
Хороскоп
Овен
Телец
Близнаци
Рак
Лъв
Дева
Везни
Скорпион
Стрелец
Козирог
Водолей
Риби