Почина авторът на „ Ain't No Sunshine“ Бил Уидърс

На 81 години почина легендарният музикант Бил Уидърс

4 април 2020

На 81 години почина легендарният музикант Бил Уидърс.

Авторът и изпълнител на незабравимите "Ain't No Sunshine", "Lean on Me" и "Lovely Day" е починал на 30 март от усложнения след сърдечно заболяване.

"С поезията и музиката си той говореше открито на хората и се свързваше с всеки", споделя семейството му в официално съобщение.

Бил Уидърс има три награди Грами, а неговите песни „Ain't No Sunshine“ и „Lean on Me“" са сред 500-те най-велики песни на всички времена в класацията на списание "Ролинг Стоун".

"Не съм виртуоз, но успях да напиша песни, с които хората се идентифицират. Мисля, че не се справих зле за момче от Слаб Форк, Западна Вирджиния", споделя Бил Уидърс в интервю за списанието през 2015 година.

Песните му звучат в над 200 филмови и телевизионни продукции, сред които „Бодигард“, „Падналият ангел“, „Пътят към дома“, „Сами вкъщи“, „Нежна полиция“, „Открити рани“, „Американски прелести“, сериалите „Това сме ние“, „Бул“, „Скандал“, „Империя“, „Монк“, „The Royals", „Свежият принц от Бел Еър".

Негова музика изпълняват световни звезди от ранга на Барбра Стрейзънд, Майкъл Джексън, Арета Франклин, Том Джоунс.

Коментирай »
Препоръчваме още
Разгадай намеренията му по погледа Разгадай намеренията му по погледа
12 по-различни новогодишни обещания, които да си дадеш… и да изпълниш 12 по-различни новогодишни обещания, които да си дадеш… и да изпълниш
Лека зимна салата с айсберг, червено цвекло, портокали и нар Лека зимна салата с айсберг, червено цвекло, портокали и нар
Отслабване след 30: Какво трябва да знаем Отслабване след 30: Какво трябва да знаем
Солариумът – какво трябва да знаем Солариумът – какво трябва да знаем
От авиационен инструктор до холистичен терапевт: Вдъхновяващата история на Гергана Радович за пътя към мечтите  От авиационен инструктор до холистичен терапевт: Вдъхновяващата история на Гергана Радович за пътя към мечтите 
„Сляпата богиня“ на Ане Холд: По следите на тайнствена организация, замесена с наркобизнеса (предложение за четене) „Сляпата богиня“ на Ане Холд: По следите на тайнствена организация, замесена с наркобизнеса (предложение за четене)
Десетте страни, в които се прави най-много секс Десетте страни, в които се прави най-много секс
Една по-различна идея за пиле с ориз и зеленчуци (и една тайна съставка в рецептата) Една по-различна идея за пиле с ориз и зеленчуци (и една тайна съставка в рецептата)
От Древен Рим до Англия по времето на Шекспир – Ина Ясипова ни повежда на завладяващо пътешествие в продължението на „Жива“ и „Посветена“ (предложение за четене) От Древен Рим до Англия по времето на Шекспир – Ина Ясипова ни повежда на завладяващо пътешествие в продължението на „Жива“ и „Посветена“ (предложение за четене)
Най-сладките храни и напитки Най-сладките храни и напитки
Пет скрити качества на истинския джентълмен Пет скрити качества на истинския джентълмен
Хороскоп
Овен
Телец
Близнаци
Рак
Лъв
Дева
Везни
Скорпион
Стрелец
Козирог
Водолей
Риби