Робърт Дауни Джуниър срещу Бен Кингсли в „Железният човек 3”

След действието в „Отмъстителите” за Тони Старк настава съдбовно време

26 октомври 2012
Робърт Дауни Джуниър срещу Бен Кингсли в „Железният човек 3”

снимки: Форум Филм България

Още преди да е отшумял грандиозният успех на „Отмъстителите“, който с приходи от над 1,5 милиарда щатски долара се превърна в третия най-касов филм на всички времена в света, Marvel Studio представя в „Железният човек 3”. В ролята на  ексцентричния милиардер, гений, плейбой и филантроп Тони Старк/Железният човек отново се превъплъщава Робърт Дауни Джуниър. Гуинет Полтроу се завръща като любимата му Пепър Потс. Както и в първите два филма на поредицата, Джон Фавро е в ролята на бодигарда на Старк Хепи Хоган, а Дон Чийдъл е неговият добър приятел Джеймс Роудс.

„Железният човек 3”на Marvel Studios изправя безочливия, но талантлив индустриалец Тони Старк/Железният човек срещу враг, чието влияние не познава граници. Когато Старк разбира, че личният му свят е разбит от ръцете на врага му, той се впуска в мъчително търсене на отговорните. На всеки ъгъл то ще е изпитание за духа му. Старк е принуден да оцелява както може, разчитайки на своята изобретателност и инстинкти, за да защити най-близките си.

Трейлърът разкрива нов герой от вселената на Marvel – лидерът на терористична организация и заклет враг на Тони Старк - Мандарина. В ролята е сър Бен Кингсли, който обещава изключително въздействащо изпълнение. Една от най-впечатляващите реплики в трейлъра е именно на неговия герой: „За някои съм терорист. Аз се смятам за учител. Урок номер едно: Герои - такова нещо няма“.

В кадър се появяват  Гай Пиърс („Прометей”) и Ребека Хол („Вики, Кристина, Барселона”), чиито герои от света на Marvel също ще видим за първи път на голям екран. Актьорският екип се допълва от Стефани Жостак („Дяволът носи Прада“) и Джеймс Бадж Дейл („От другата страна“).

Режисьор и съсценарист на в „Железният човек 3” e Шон Блек, добил популярност като сценарист на поредицата „Смъртоносно оръжие”. Оператор е двукратният носител на Оскар Джон Тол („Смело сърце“, „Легенди за страстта“). Творческият екип на продукцията включва още Бил Бржески („Последният ергенски запой“, „Път с предимство“) – дизайнер продукция, и редакторите Джефри Форд („Отмъстителите“, „Капитан Америка: Първият отмъстител“) и Питър Елиът („Фантастичната четворка и Сребърния сърфист“).

По-рано тази година Marvel Studio обяви, че работи по продълженията на още няколко филма с героите от „Отмъстителите”. В края на 2013 година киноманиаците ще могат да видят втората част на блокбастъра „ТОР: Богът на гръмотевиците“, а следващата година на голям екран ще се появи и продължението на „Капитан Америка: Първият отмъстител“. И двете продукции  оглавиха световния бокс офис и генерираха общ приход от над 800 милиона щатски долара.

„Железният човек 3”ще излезе на 3D и IMAX3D в кината у нас на 26 април 2013 година.

Коментирай »
Още по темата
Билетите за "Железният Човек 3" са вече в продажба Билетите за "Железният Човек 3" са вече в продажба
Кой всъщност е арогантният милионер Тони Старк Кой всъщност е арогантният милионер Тони Старк
Силни емоции и висок адреналин с Том Круз Силни емоции и висок адреналин с Том Круз
Брад Пит ще спаси света Брад Пит ще спаси света
Тази година на Хелоуин ще бъде наистина страшно Тази година на Хелоуин ще бъде наистина страшно
Препоръчваме още
10 истини за живота от Крис Прентис 10 истини за живота от Крис Прентис
Как да бъдеш недостъпна, без да прекаляваш?   Как да бъдеш недостъпна, без да прекаляваш?  
В мислите на една жена В мислите на една жена
Туристически неволи: Защо винаги ви се ходи до тоалетна, точно преди да се качите в самолета Туристически неволи: Защо винаги ви се ходи до тоалетна, точно преди да се качите в самолета
„Дневникът на една Проклетия“ от Виржини Л. Сам, Мари-Ан Абесдри (предложение за четене) „Дневникът на една Проклетия“ от Виржини Л. Сам, Мари-Ан Абесдри (предложение за четене)
Пловдивски коминочистач: Мислете за щастие, не за грижи Пловдивски коминочистач: Мислете за щастие, не за грижи
Красива и лирична история: „Хората, които сеят в снега“ от Тина Харнеск (предложение за четене) Красива и лирична история: „Хората, които сеят в снега“ от Тина Харнеск (предложение за четене)
Детектив Корморан Страйк се завръща с „Отприщен гроб“ от Робърт Галбрейт (предложение за четене) Детектив Корморан Страйк се завръща с „Отприщен гроб“ от Робърт Галбрейт (предложение за четене)
Защо винаги е добре да се сприятелите с таксиметров шофьор в нов град Защо винаги е добре да се сприятелите с таксиметров шофьор в нов град
„Даяна. В търсене на любовта“ представя последните години от живота на принцесата (предложение за четене) „Даяна. В търсене на любовта“ представя последните години от живота на принцесата (предложение за четене)
„Лудориите на лошото момиче“ – шедьовър в чисто нов жанр за Марио Варгас Льоса (предложение за четене) „Лудориите на лошото момиче“ – шедьовър в чисто нов жанр за Марио Варгас Льоса (предложение за четене)
Ремонтираме дома си сами или с помощта на приятели Ремонтираме дома си сами или с помощта на приятели
Хороскоп
Овен
Телец
Близнаци
Рак
Лъв
Дева
Везни
Скорпион
Стрелец
Козирог
Водолей
Риби