ТЕСТ: Приемаш ли критика?

Отговори на шест въпроса, за да определиш отношението си към критиката

ТЕСТ: Приемаш ли критика?

©Shopping King Louie via Canva.com 

Приемането на критиката с разбиране е важен аспект от личностното израстване и междуличностните отношения. Този тест ще ти помогне да прецениш доколко добре се справяш с критиката и обратната връзка от другите.

Отговори на шест въпроса, за да определиш отношението си към критиката. Независимо дали приемаш конструктивна обратна връзка, или имаш склонността да се защитаваш, този тест ще хвърли светлина върху подхода ти към приемането на информация от другите.

Как реагираш, когато някой ти даде мнение за работата ви?
😃 Оценявам мнението им и го използвам, за да се подобря.😊 Изслушвам и обмислям предложенията им, но невинаги се съгласявам с тях.😠 Защитавам се и се противопоставям на обратната им връзка.😒 Имам склонността да пренебрегвам или отхвърлям коментарите им.
Твой приятел ти прави забележка за поведението ти. Как реагираш?
😄 Благодаря му за откровеността и работя върху това да се променя.😅 Изслушвам притесненията му, но може да ми е необходимо време, за да ги обмисля.😡 Започвам да се защитавам и да споря, защото вярвам в правотата си.😔 Оттеглям се и може да се дистанцирам от него.
Колко често търсиш обратна връзка или мнение от другите?
😊 Редовно, оценявам различните гледни точки.😐 Понякога, когато се колебая за решението си.😬 Рядко, предпочитам да вземам решения самостоятелно.😕 Почти никога не се доверявам напълно на преценката си.
Как се чувстваш, когато някой ти посочи допусната грешка?
😅 Признавам грешките си и имам готовност да се поуча от тях.😬 Може да се смутя, но оценявам възможността да се поправя. 😡 Защитавам се и може да обвинявам другите или обстоятелствата.😒 Опитвам се да омаловажа грешката или избягвам да я обсъждам.
Как реагираш, когато член на семейството ти даде непоискан съвет?
😊 Благодаря му за мнението и обмислям съветите му .😐 Изслушвам гo, но едва ли ще действам според предложенията му.😡 Дразня се и се противопоставям на съветите му.😒 Предпочитам да не участвам в такива разговори.
Когато получаваш критика, каква е първоначалната ти емоционална реакция?
😅 Интересна ми е другата гледна точка и искам обратната връзка.😬 Изпитвам смесица от емоции, може и да вляза отбранителна позиция.😡 Разстройвам се и влизам в отбранителна позиция. 😔 Оттеглям се емоционално и усещам, че са ме наранили.

Източник: LifeShouts.com
Коментирай »
Препоръчваме още
ТЕСТ: Коя героиня от „Мамник“ си ти? Открий своята скрита магия! ТЕСТ: Коя героиня от „Мамник“ си ти? Открий своята скрита магия!
Ултимативният тест за не/пораснали: Можеш ли да се наречеш възрастен или още си малко дете? Ултимативният тест за не/пораснали: Можеш ли да се наречеш възрастен или още си малко дете?
ТЕСТ: Какъв тип инфлуенсър е твоят домашен любимец и какво казва това за теб? ТЕСТ: Какъв тип инфлуенсър е твоят домашен любимец и какво казва това за теб?
ТЕСТ: Пред каква дилема би те изправило пътуването във времето? ТЕСТ: Пред каква дилема би те изправило пътуването във времето?
ТЕСТ: Кое е щастливото ти число? ТЕСТ: Кое е щастливото ти число?
ТЕСТ: Притежаваш ли емоционална интелигентност? 💡 ТЕСТ: Притежаваш ли емоционална интелигентност? 💡
ТЕСТ: Коя е твоята мечтана професия? Открий истинското си призвание ТЕСТ: Коя е твоята мечтана професия? Открий истинското си призвание
ТЕСТ: Купонджийка ли си или истински домошар? ТЕСТ: Купонджийка ли си или истински домошар?
ТЕСТ: Коя героиня от Resident Evil си ти? Открий своята сила ТЕСТ: Коя героиня от Resident Evil си ти? Открий своята сила
ТЕСТ: Героиня от какъв филм си? ТЕСТ: Героиня от какъв филм си?
ТЕСТ: Как си със самочувствието? ТЕСТ: Как си със самочувствието?
ТЕСТ: Ако беше митично създание, какво щеше да бъдеш? ТЕСТ: Ако беше митично създание, какво щеше да бъдеш?
Хороскоп
Овен
Телец
Близнаци
Рак
Лъв
Дева
Везни
Скорпион
Стрелец
Козирог
Водолей
Риби