Д-р Енджи Касабие казва „Не“ на диетите!“ (предложение за четене)

„Трябва да изкореним от себе си вредния навик да етикетираме всичко наоколо. Красиво и грозно няма. Очите ни го правят такова“

Д-р Енджи Касабие казва „Не“ на диетите!“ (предложение за четене)

 „Не“ на диетите!“/издателство "Колибри"

Д-р Енджи Касабие казва „Не“ на диетите!“ със своята книга, предназначена за всички читатели, които се интересуват от здравословно хранене и хармоничен живот. Рисунките са дело на Дима Дамянова, автор на художественото оформление е Тодор Манолов.

„Трябва да изкореним от себе си вредния навик да етикетираме всичко наоколо. Красиво и грозно няма. Очите ни го правят такова“. Така започва „Не“ на диетите!“ на д-р Касабие.

Книгата съдържа съвети за борба с напълняването при жените и мъжете, напътствия за правилно хранене по време на бременност и менопауза, препоръки за ефективни тренировки.

Авторката разкрива „тайната" на трайното засищане, показва как да се справим със свободните радикали и предлага разкошен списък с рецепти за ястия, които са колкото полезни, толкова и вкусни.

Диетата не е глад, а начин на живот. Здравословното хранене не може да се сведе до няколко дни или няколко седмици. То е стил, маниер, поведение. Хранете се с красота и финес и животът ви ще се превърне в безгранично удоволствие. Помнете, че няма вредна и полезна храна. Има вредни количества и вредни навици.

За автора

Енджи Касабие е родена в семейство на сунити. Учила е в „International College IC“ в родния си град Бейрут, завършва висше образование в областта на медицината.

През 2014 година защитава докторантура в НСА. Била е асистент в „Катедра по хигиена, медицинска екология и хранене“ в Медицинския университет в София и завършва докторантура във Вашингтонския университет със специалност „Диететика“.

През 2006 година основава първата компания за здравословно и диетично хранене в България – „And Diet“.

Добива популярност и печели доверието на световни знаменитости като Силвестър Сталоун, Джейсън Стейтъм, Жан-Клод Ван Дам, Робърт де Ниро, Джон Траволта, Арнолд Шварценегер, Ева Лонгория, Бритни Спиърс и аристократични семейства от ОАЕ.

През годините, в които живее в София, често я наричат ливанка от България или българка от Ливан. Енджи признава, че България винаги е била и ще бъде неин дом.

Коментирай »
Още по темата
Откъс от „Не“ на диетите!“ на д-р Енджи Касабие (предложение за четене) Откъс от „Не“ на диетите!“ на д-р Енджи Касабие (предложение за четене)
Предложение за четене: Д-р Яел Адлер разказва за „Чудото кожа“ Предложение за четене: Д-р Яел Адлер разказва за „Чудото кожа“
Предложение за четене: „Изкуството да живеем просто” - 100 упражнения за спокоен и радостен живот Предложение за четене: „Изкуството да живеем просто” - 100 упражнения за спокоен и радостен живот
Предложение за четене: „Време и стил. Контури на историята на модата през XX век“ Предложение за четене: „Време и стил. Контури на историята на модата през XX век“
Предложение за четене: „Заслужавам най-доброто“ Предложение за четене: „Заслужавам най-доброто“
Предложение за четене: „Японската революция в грижата за кожата“ Предложение за четене: „Японската революция в грижата за кожата“
Предложение за четене: "Жени на непреклонна възраст и други безпринципни истории" Предложение за четене: "Жени на непреклонна възраст и други безпринципни истории"
Препоръчваме още
Дивото ни зове с „Крейвън Ловеца“ (филмово предложение) Дивото ни зове с „Крейвън Ловеца“ (филмово предложение)
Как да намерите най-вкусната местна храна, без да четете нито едно ревю Как да намерите най-вкусната местна храна, без да четете нито едно ревю
Лято е! Да поговорим за физическата активност и хидратацията Лято е! Да поговорим за физическата активност и хидратацията
„Homo sapienne“ от една „неочаквана литературна звезда“ (предложение за четене) „Homo sapienne“ от една „неочаквана литературна звезда“ (предложение за четене)
ТЕСТ: Какъв е твоят стил на общуване? Открий как те възприемат другите ТЕСТ: Какъв е твоят стил на общуване? Открий как те възприемат другите
Никога не е късно… Никога не е късно…
Как да не изглеждаш като турист наивник в нов град Как да не изглеждаш като турист наивник в нов град
„Отвлечена“ дава началото на нова кървава поредица в духа на „Мълчанието на агнетата“ „Отвлечена“ дава началото на нова кървава поредица в духа на „Мълчанието на агнетата“
Малък пораснал принц: Джордж на 10 години (СНИМКА) Малък пораснал принц: Джордж на 10 години (СНИМКА)
Защо споделеният куфар е върховният тест за всяка връзка Защо споделеният куфар е върховният тест за всяка връзка
Историята на най-успешния град държава в света: „Сингапур и изграждането на съвременна Азия“ от Джийван Васагар Историята на най-успешния град държава в света: „Сингапур и изграждането на съвременна Азия“ от Джийван Васагар
Какво е оптималното работно време за психичното здраве Какво е оптималното работно време за психичното здраве
Хороскоп
Овен
Телец
Близнаци
Рак
Лъв
Дева
Везни
Скорпион
Стрелец
Козирог
Водолей
Риби