Ходенето бос е естествена терапия

Лятото е особено подходящо за практикуване на този вид самолечение

Ходенето бос е естествена терапия

снимки: morguefile.com

Независимо дали попитате ортопед, физиотерапевт или масажист, всички ще ви кажат, че ходенето бос е полезно за вашето здраве, съобщава БГНЕС.

По време на лятото използвайте всяка удобна минута да походите без обувки, съветват специалистите. Движението по пясъка, тревата или дори върху камъчета оказва огромни влияние върху цялото тяло.

Именно на стъпалата има хиляди нервни окончания, които са свързани с всички жизненоважни органи на организма ни. Рефлексотерапията служи за масаж на всички тези точки, което се е родило като практика още от Древен Египет.

Ходенето бос е прекрасна терапия срещу всички болки и действа като естествен аналгетик

Коментирай »
Още по темата
Малките удоволствия, които действат като терапия Малките удоволствия, които действат като терапия
Тишината като терапия: защо душата ни има нужда от пауза Тишината като терапия: защо душата ни има нужда от пауза
Препоръчваме още
Най-досадните новогодишни късмети Най-досадните новогодишни късмети
Бог ни обича. Дал ни е бирата Бог ни обича. Дал ни е бирата
Нощни преживявания, които не можете да изпитате през деня Нощни преживявания, които не можете да изпитате през деня
Как да планираме пътуване в последния момент без стрес (и без големи разходи) Как да планираме пътуване в последния момент без стрес (и без големи разходи)
Коя богиня от древността те олицетворява според зодията Коя богиня от древността те олицетворява според зодията
Кому е нужен съвършен любовен живот, когато имаш вино? "Бриджит Джоунс: Луда по онова момче" (филмово предложение) Кому е нужен съвършен любовен живот, когато имаш вино? "Бриджит Джоунс: Луда по онова момче" (филмово предложение)
Древни руини, които ще ви накарат да се почувствате като изследовател Древни руини, които ще ви накарат да се почувствате като изследовател
„Котарана Мърморана“ (предложение за четене) „Котарана Мърморана“ (предложение за четене)
„Наследникът“ се впуска в игри на кръв и слава във фентъзи романа на Денислав Димчев и Яница Михайлова „Наследникът“ се впуска в игри на кръв и слава във фентъзи романа на Денислав Димчев и Яница Михайлова
Къде са крачили българските революционери, поети и царе ще разберем в новия пътеводител „52 исторически разходки из България“ от Ели Иванова Къде са крачили българските революционери, поети и царе ще разберем в новия пътеводител „52 исторически разходки из България“ от Ели Иванова
Как да се преструвате, че можете да палите лагерен огън без стрес Как да се преструвате, че можете да палите лагерен огън без стрес
Българин се включва в издирването на сакрална реликва от Разпятието в "Петият гвоздей" Българин се включва в издирването на сакрална реликва от Разпятието в "Петият гвоздей"
Хороскоп
Овен
Телец
Близнаци
Рак
Лъв
Дева
Везни
Скорпион
Стрелец
Козирог
Водолей
Риби