Новата поредица на Никола Бьогле продължава с „Пътника без лице“ (предложение за четене)

Френският писател разкрива едно от най-мрачните извращения на нашето общество

Новата поредица на Никола Бьогле продължава с „Пътника без лице“ (предложение за четене)

Photo credit: Издателство „Ентусиаст“

След като даде силен старт на новата си поредица с психотрилъра „Последното послание“, Никола Бьогле представя нейния втори роман у нас. „Пътника без лице“, издаван от „Ентусиаст“, е завладяваща криминална история, в която, напълно в стила на автора, са вплетени зловещи легенди и реални факти.

В тази книга писателят разглежда едно смущаващо и безнаказано престъпление от близкото минало, което няма да остави читателите равнодушни. Главната героиня в поредицата, инспектор Грейс Кембъл, е замесена лично в случая, което я сблъсква с най-големия ѝ кошмар. А страхът ѝ е зара̀зен.

В началото на историята Грейс намира анонимна бележка пред прага на апартамента си, която ѝ действа като електрошок и я оставя без избор: трябва да отвори тайната врата в дома си и да се изправи пред тревогите, които я преследват от дете.

От най-затънтените краища на Шотландия до горите на Шварцвалд, където оживява една от най-страшните приказки на Братя Грим, Грейс ще се озове пред фантомите от своето минало и ще се сблъска с безскрупулните членове на тайнствена организация, чиято дейност е толкова потресаваща, че излиза извън пределите на човешкото въображение. За да се срещне накрая с Пътника без лице и да потърси отговори на въпросите, измъчващи я от години.

С този приковаващ вниманието трилър Никола Бьогле ни потапя в най-ужасяващите перверзии на човечеството и кара хората да се замислят: А ако сред онези, притежаващи най-голямата власт и управляващи света, се крият чудовища без лица?

„Напрегнато и изтощително разследване, в което най-първичните ни страхове се срещат с най-злокобните стратегии за управлението на света“, коментират от френския вестник „Nice Matin“. „Приключение, което принуждава героинята да се изправи срещу своята тъмна страна и кани публиката да си зададе въпроси, чиито отговори няма да хареса.“ 

Photo credit: Издателство „Ентусиаст“

За автора

Никола Бьогле е френски писател и сценарист. Започва кариерата си като водещ, редактор и артистичен директор в телевизия М6. През 2011 г. публикува дебютния си роман „Първият череп“ под псевдонима Никола Скер. След излизането на обявения за бестселър „Пациент 488“ Бьогле печели няколко престижни френски литературни награди: Наградата за криминален роман на библиотекарите; Наградата за популярен роман; Наградата за нов глас в криминалната литература. Книгата е преведена на няколко езика. Следващите му романи „Заговорът“ и „Дяволският остров“, както и първите две заглавия от новата му поредица „Последното послание“ и „Пътника без лице“, също се превръщат в бестселъри. Книгите му са продадени в общ тираж от над 1 милион екземпляра. 

Photo credit: Издателство „Ентусиаст“

Коментирай »
Препоръчваме още
Ретрограден Меркурий без паника: 5 начина да превърнеш хаоса във възможност Ретрограден Меркурий без паника: 5 начина да превърнеш хаоса във възможност
Предложение за четене: „Червеният ангел“ от големия писател и общественик Недим Гюрсел Предложение за четене: „Червеният ангел“ от големия писател и общественик Недим Гюрсел
По червения килим на световната премиера на „Нито звук 2“ в Ню Йорк (СНИМКИ) По червения килим на световната премиера на „Нито звук 2“ в Ню Йорк (СНИМКИ)
Топ 30 на най-чудните имена на хора в България Топ 30 на най-чудните имена на хора в България
Защо сувенирите в магазини до атракции струват колкото самолетен билет Защо сувенирите в магазини до атракции струват колкото самолетен билет
Как да се свържеш отново със своята женственост Как да се свържеш отново със своята женственост
Как да украсиш дома си за Хелоуин – стилно, не кичозно Как да украсиш дома си за Хелоуин – стилно, не кичозно
Коя емблематична фраза описва зодията ти най-точно Коя емблематична фраза описва зодията ти най-точно
Да обикнеш Париж... не заради туристическите брошури Да обикнеш Париж... не заради туристическите брошури
Храненето само вечер води до тлъстини около корема Храненето само вечер води до тлъстини около корема
Защо не си струва да се спори с жена от научна гледна точка Защо не си струва да се спори с жена от научна гледна точка
Сърдечната недостатъчност не е задължително фатална диагноза   Сърдечната недостатъчност не е задължително фатална диагноза  
Хороскоп
Овен
Телец
Близнаци
Рак
Лъв
Дева
Везни
Скорпион
Стрелец
Козирог
Водолей
Риби