В мрежата на „Паяка“ (предложение за четене)

Ларш Кеплер с нов смразяващ трилър и злодей, по-брутален от всякога

В мрежата на „Паяка“ (предложение за четене)

Photo credit: Издателство „Ентусиаст“

Световноизвестната поредица за инспектор Юна Лина на писателския тандем Ларш Кеплер продължава със своя девети роман. „Паяка“ е най-продаваната художествена книга в Швеция за 2022 г., като до момента е издадена в над 25 държави. Сюжетът предлага на читателите много екшън, динамика и насилие, а британският вестник „The Mail on Sunday“ определя историята като „влакче на ужасите, изпълнено с поразителни обрати“.

Съпрузите Александър и Александра Андорил с псевдонима Ларш Кеплер придобиват международна слава със своята несравнима способност да описват истински страховитите неща в живота. След дебютния им роман „Хипнотизаторът“ скандинавското семейство надгражда успеха си с всяка следваща книга, като не разочарова своите почитатели и този път.

В „Паяка“ действието се развива с главоломна скорост. Юна Лина и Сага Бауер се впускат в ожесточена гонка с безмилостен убиец, но времето, с което разполагат, не е на тяхна страна. Разследването се превръща в зловещ пъзел, който изглежда все по-неразрешим.

Паяка, книга

Photo credit: Издателство „Ентусиаст“

Преди три години Сага Бауер получава заплашителна пощенска картичка. Някой притежава пистолет с девет бели патрона, а последният от тях е предназначен за криминален инспектор Юна Лина. Времето обаче минава и заканата избледнява. Досега.

Един човек намира чувал с разлагащо се тяло, висящ от едно дърво. На местопрестъплението е открита млечнобяла гилза. Когато броят на жертвите започва да расте, полицията осъзнава, че кръвожадният престъпник им изпраща загадки, които им дават шанс да предотвратят убийствата. Но някак те никога не стигат навреме. Щом успеят да се приближат, случаят се заплита все повече и повече. Някой плете дяволски сложна мрежа, която впримчва Юна Лина в капан, от който може и да не съумее да избяга.

„Всяко убийство в „Паяка“ придава необичайна тежест в живота на Юна Лина и колегите му, които са все по-разстроени от неуспеха си да спрат зверствата“, коментират от „Publishers Weekly“. „Кеплер владее изкуството да създава нетърпимо напрежение.“

Коментирай »
Препоръчваме още
Какво да правите, когато куфарът ви замине на собствена ваканция Какво да правите, когато куфарът ви замине на собствена ваканция
Следвайте улична котка и вижте докъде ще ви отведе Следвайте улична котка и вижте докъде ще ви отведе
След „Кафене „Пъмпкин Спайс“ дойде време за „Книжарница „Синамън Бън“ (предложение за четене) След „Кафене „Пъмпкин Спайс“ дойде време за „Книжарница „Синамън Бън“ (предложение за четене)
Гурме пътеводител: 10 ястия, които задължително да опитате Гурме пътеводител: 10 ястия, които задължително да опитате
„Записки от Шато Лакрот: Резиденция Злокучане“ от Мария Касимова-Моасе (предложение за четене) „Записки от Шато Лакрот: Резиденция Злокучане“ от Мария Касимова-Моасе (предложение за четене)
Историята на Франциск от Асизи: От разгулен младеж да най-почитания светец в Италия (предложение за четене) Историята на Франциск от Асизи: От разгулен младеж да най-почитания светец в Италия (предложение за четене)
За незабравимо кинопреживяване докторите препоръчват „Новокаин“ (филмово предложение) За незабравимо кинопреживяване докторите препоръчват „Новокаин“ (филмово предложение)
Кокошките се изчервяват в зависимост от емоциите си Кокошките се изчервяват в зависимост от емоциите си
За стройна фигура яжте бавно За стройна фигура яжте бавно
Най-полезните цитрусови плодове Най-полезните цитрусови плодове
„850 въпроса и отговора“ за всички любознателни деца (предложение за четене) „850 въпроса и отговора“ за всички любознателни деца (предложение за четене)
Предложение за четене: „Червеният ангел“ от големия писател и общественик Недим Гюрсел Предложение за четене: „Червеният ангел“ от големия писател и общественик Недим Гюрсел
Хороскоп
Овен
Телец
Близнаци
Рак
Лъв
Дева
Везни
Скорпион
Стрелец
Козирог
Водолей
Риби