Време е за лятно кино в София

Лятното кино ще е на метростанция „Западен парк”

15 юни 2013
Време е за лятно кино в София

От 17 до 23 юни 2013г. в амфитеатъра на метростанция „Западен парк” ще се прожектират безплатно прожекции на лятно кино в рамките на фестивала за изкуство в публичното пространство „Западен парк”, който се организира от Фондация Кредо Бонум и Столична община.

Всяка вечер от 21.00 до 22.30 ч. почитателите на късометражното и документалното кино могат да се насладят на великолепни филмови заглавия, които поглеждат към човешката скръб и радост, към спомените и към раздялата с всичко близко.

Основна цел на събитието е да привлече нова активна публика, готова да участва, да променя и оформя жизнената си среда според своите нагласи и потребности, да изразява своята критична позиция спрямо това, което я заобикаля, чрез средствата на изкуството.

Така от място за почивка и забавление най-големият парк в София и прилежащите му жилищни квартали се превръщат в трибуна и работилница, в която артисти и публика създават заедно нова и необичайна концепция за изкуство в публично пространство. С игра или ангажирано участие жителите на района имат възможност да представят собствената си топография, свързана с история или личния спомен, както и своите идеи за неговата промяна и развитие

Пилотното издание на фестивала се проведе през ноември-декември 2012г. с куратори Галина Димитрова-Димова и Светлана Куюмджиева. Събитието премина под мотото „За хората и мястото” – вдъхновено от американската кураторка Мери Джейн Джейкъб, което подсказва желанието за активно взаимодействие между изкуство, артисти и публика в обществено пространство.

Програма на лятно кино:

17 Юни, понеделник, 21:00-22:30 ч.
Компания "Позор" представя: Човешки истории,  Франция/ Италия/ Русия/ Бразилия, 88 мин.             

18 Юни, вторник, 21:00-22:00 ч.       
Компания "Позор" представя: Преди и сега, Италия-Франция-Бразилия, 55 мин.     

19 Юни, сряда, 21:00-22:30 ч.
Компания "Позор" представя: Късометражна програма „Кино Изток”, 90 мин.    

20 Юни, четвъртък, 21:00-22:30 ч.
Future Shorts, програма от късометражни филми, 81 мин.   

21 Юни, петък, 21:00-22:30 ч.
„Кралицата на слънцето – какво ни казват пчелите?”, САЩ, 2012, реж. Тагарт Сийгъл, 82 мин.    

22 Юни, събота, 21:00-22:30 ч.       
Опакото на историята - видео документация от лекциите-разходки с куратор Десислава Димова                                  

23 Юни, неделя, 21:00-22:30 ч.
CBC creative bar curators представя: Платформа "Зелено видео"

 

 

Коментирай »
Препоръчваме още
Пет женски недостатъка, които мъжете обожават Пет женски недостатъка, които мъжете обожават
„Бай Тошо“ – безмилостна сатира от Иво Сиромахов (предложение за четене) „Бай Тошо“ – безмилостна сатира от Иво Сиромахов (предложение за четене)
Защо винаги трябва да пътувате с VPN – вашият най-добър приятел на път Защо винаги трябва да пътувате с VPN – вашият най-добър приятел на път
Най-добрите женски похвати за съблазняване Най-добрите женски похвати за съблазняване
Какъв партньор ти подхожда според месеца на раждане Какъв партньор ти подхожда според месеца на раждане
Предложение за четене: "Преобърнатият човек" - предизвикателно заглавие от Фред Варгас Предложение за четене: "Преобърнатият човек" - предизвикателно заглавие от Фред Варгас
Алергиите към морски дарове: Симптоми и рискове Алергиите към морски дарове: Симптоми и рискове
ТЕСТ: Мъжко момиче ли си или изискана дама? ТЕСТ: Мъжко момиче ли си или изискана дама?
ТЕСТ: Прахосник, скъперник или някъде по средата: Как управляваш парите си? ТЕСТ: Прахосник, скъперник или някъде по средата: Как управляваш парите си?
Любовта на мъжа минава през... приятелите му Любовта на мъжа минава през... приятелите му
Три секс съвета за "палави момичета" Три секс съвета за "палави момичета"
Кой е духовният ти талисман според месеца на раждане  Кой е духовният ти талисман според месеца на раждане 
Хороскоп
Овен
Телец
Близнаци
Рак
Лъв
Дева
Везни
Скорпион
Стрелец
Козирог
Водолей
Риби