Филмът „Чума“ - свободна интерпретация на разказа „През чумавото“ на Йордан Йовков (кино предложение)

Новият български филм тръгва в кината на 19 януари 2024 г.

14 септември 2023
Филмът „Чума“ - свободна интерпретация на разказа „През чумавото“ на Йордан Йовков (кино предложение)

Photo credit: Alexandra Films

Новият български филм „Чума“ тръгва в кината на 19 януари 2024 г.

Лентата е свободна интерпретация на разказа „През чумавото“ на Йордан Йовков и засяга вечните теми за семейството, любовта и предателството. Действието се развива в началото на XIX век по време на чумната епидемия по българските земи. Въпреки че пресъздава колоритна атмосферата на отминали времена, филмът се издига над историческия момент и засяга много актуални въпроси, свързани с поведението на индивида и обществото като цяло в една кризисна обстановка.

В актьорския състав участват утвърдени имена, но и нови лица, в чийто талант публиката сама ще се убеди. Екипът на Мирамар филм има опит в откриването на таланти за българската публика и „Чума“ ще е поредното доказателство за това. В главната роля на Чорбаджи Юрдан се превъплъщава магнетичният и многолик Свежен Младенов. Партнират му младите надежди Евелина Бибова, все още ученичка в гимназията и Матей Мичев, студент в НАТФИЗ. В ролите ще видим още Добрин Досев, Велислав Павлов, Станислав Пеев, Людмила Сланева и Любомир Бъчваров.

„Чума“ ще има широко разпространение в цялата страна.

Първата публична прожекция на филма на Мирамар ще се състои още в края на септември тази година в рамките на Фестивала на българския игрален филм „Златна роза“ във Варна, където ще бъде представен от режисьора Иван Владимиров и сценариста Боян Биолчев.

Photo credit: Alexandra Films

„Чума“ е и единственото българско заглавие в състезателната програма на кинофестивала „Синелибри“. Голяма част от екипа ще присъства на ексклузивната прожекция на 14 октомври в кино „Люмиер“ в София.

В началото на януари екипът на филма, съвместно с разпространителите от Александра филмс планират турне и предпремиерни прожекции в София и други големи градове в страната. Повече подробности ще бъдат разкрити съвсем скоро.

Коментирай »
Препоръчваме още
Диета при подагра: Да забравим за храните от „червената зона“ Диета при подагра: Да забравим за храните от „червената зона“
Първи стъпки при изгаряне: Какво можем да направим в домашни условия Първи стъпки при изгаряне: Какво можем да направим в домашни условия
10 препоръки за правилна грижа за здравето на зъбите 10 препоръки за правилна грижа за здравето на зъбите
Секс по приятелски – игра за напреднали Секс по приятелски – игра за напреднали
Доказано: Червените боровинки намаляват риска от инфекции на пикочните пътища Доказано: Червените боровинки намаляват риска от инфекции на пикочните пътища
История, в която реалност и мистика виртуозно се преплитат: „Октопод“ от Анаит Григорян (предложение за четене) История, в която реалност и мистика виртуозно се преплитат: „Октопод“ от Анаит Григорян (предложение за четене)
Нагоре към върха без риск за здравето: Симптоми и превенция на височинната болест Нагоре към върха без риск за здравето: Симптоми и превенция на височинната болест
„Последната игра“ е смъртоносна в новия роман на Клеър Макинтош (предложение за четене) „Последната игра“ е смъртоносна в новия роман на Клеър Макинтош (предложение за четене)
Топ 7 на храните за плосък корем Топ 7 на храните за плосък корем
Каним ви на чаша тиквено лате в „Кафене „Пъмпкин Спайс“ – световния бестселър на Лори Гилмор Каним ви на чаша тиквено лате в „Кафене „Пъмпкин Спайс“ – световния бестселър на Лори Гилмор
Как да ограничим приема на нитрати: 8 полезни съвета Как да ограничим приема на нитрати: 8 полезни съвета
Диетата на Weight Watchers или нека поточкуваме! Диетата на Weight Watchers или нека поточкуваме!
Хороскоп
Овен
Телец
Близнаци
Рак
Лъв
Дева
Везни
Скорпион
Стрелец
Козирог
Водолей
Риби