„Конфитюрът на Малина“ на Светла Радивоева поднася на малки и големи рецепта за споделяне (предложение за четене)  

Българската аниматорка от студио „Уолт Дисни“ представя у нас първата си книга

„Конфитюрът на Малина“ на Светла Радивоева поднася на малки и големи рецепта за споделяне (предложение за четене)  

Photo credit: Издателство „Ентусиаст“

Талантливата аниматорка Светла Радивоева повежда малките читатели на приказно пътешествие в гората с първата си книга „Конфитюрът на Малина“. Изданието е част от поредицата на студио „Уолт Дисни“, която цели индивидуално да представи работата на своите забележителни художници. В България чудатата история, посветена на споделянето и приятелството, излиза под знака на „Ентусиаст“, съобщават от издателството.

Светла Радивоева стои зад едни от най-успешните продукции на студио „Уолт Дисни“ като „Замръзналото кралство“, „Разбивачът Ралф“, „Зоотрополис“, „Смелата Ваяна“, „Замръзналото Кралство 2“, „Енканто“ и др.  Още от малка тя има силна страст към рисуването. Започва кариерата си в малко студио в България като асистент аниматор, a по-късно става 3D аниматор на компютърни игри. През 2010 г. работи по първия си пълнометражен анимационен филм в Белгия.

Photo credit: Издателство „Ентусиаст“

„Отдавна исках да творя и в друга област освен в анимацията“, споделя Светла Радивоева. „С „Конфитюрът на Малина“ имах възможност да участвам в целия процес по създаването на книгата и да поведа читателя на емоционално приключение. Много се вълнувах да работя по изданието, защото рисуването винаги е било неизменна част от живота ми.“

Историята разказва за срамежливото таралежче Малина, което живее в гората и много обича да чете. Освен това то отглежда малини в градината си, за да прави от тях вкусен конфитюр. Един ден, когато конфитюрът привлича вниманието на съседите ѝ, Малина се запознава с тях, черпи ги със сладкото и скоро става част от сплотена общност.

Светла отбелязва, че конфитюрът е символ на щедростта и добротата на Малина, която обединява всички животни в гората и открива нови приятелства. Затова в края на книгата е приложена и рецептата за приготвяне на вкусното сладко с напомняне за споделяне. 

Photo credit: Издателство „Ентусиаст“

Коментирай »
Препоръчваме още
Физическа активност при грип – кога и с какви упражнения да започнем Физическа активност при грип – кога и с какви упражнения да започнем
Обичаният шедьовър на Марк Твен „Един янки в двора на крал Артур“ в ново издание (предложение за четене) Обичаният шедьовър на Марк Твен „Един янки в двора на крал Артур“ в ново издание (предложение за четене)
Зелено, вкусно, полезно и може бързо да подобри психичното здраве - що е то? Зелено, вкусно, полезно и може бързо да подобри психичното здраве - що е то?
Седем симптома издават диабета – кой е застрашен и кога да потърсим лекар Седем симптома издават диабета – кой е застрашен и кога да потърсим лекар
Най-успешните мъжки свалки Най-успешните мъжки свалки
ТЕСТ: Родени ли сте един за друг? ТЕСТ: Родени ли сте един за друг?
Откриха статуя на Буда край Червено море Откриха статуя на Буда край Червено море
Митовете, които убиват секса Митовете, които убиват секса
Кога хората са се научили да шият? Кога хората са се научили да шият?
Зодиите, които никога не прощават (и помнят с години) Зодиите, които никога не прощават (и помнят с години)
Тези 4 зодии имат шесто чувство – усещат всичко преди да се случи Тези 4 зодии имат шесто чувство – усещат всичко преди да се случи
7 начина да се освободиш от напрежението след дълъг ден 7 начина да се освободиш от напрежението след дълъг ден
Хороскоп
Овен
Телец
Близнаци
Рак
Лъв
Дева
Везни
Скорпион
Стрелец
Козирог
Водолей
Риби