Първи Food park в София: Разнообразна храна, напитки и културни събития в Quartal

Quartal - ново място с разнообразна храна, напитки и културни събития в София

21 май 2020
Първи Food park в София: Разнообразна храна, напитки и културни събития в Quartal

снимка: Quartal 

София ще има своя първи Food park, който ще носи името Quartal. Концепцията на мястото е посетителите да имат богат избор от различни храни и напитки, както и разнообразна културна програма – концерти, филми, stand up comedy и други. Достъпът до Quartal е абсолютно безплатен. 

„Идеята е заимствана от такива пространства в други държави. Подобни паркове са голям хит в цяла Европа – обикаляхме доста преди да решим каква ще е нашата концепция, защото има голямо разнообразие в тази ниша. Смятаме, че сме взели най-доброто, което съответно да бъде адаптирано за България“, разказва Слави Христов, един от създателите на Quartal.

"Quartal се намира на бул. Черни връх 69 (и ул. Арарат) близо до метро станция „Витоша“ и мол „Парадайс“. „Избрахме това място, защото районът е един от най-бързо развиващите се в момента, има удобен достъп, както с градски транспорт, така и с кола. От една страна се намираш на комуникативна локация в града, но си и в близост до планината – това създава много приятно усещане“, допълва Христов.

Quartal ще отвори врати за посетители в средата на месец юни, съобразно всички изисквания за безопасност заради пандемията COVID-19. Официалното откриване се планира за началото на месец юли. 

„В първия месец от т.н. soft opening ще разчитаме много на обратна връзка и коментари на посетителите ни, защото те са най-важни за нас. Отворени сме за всякакви препоръки, забележки и критика. Надяваме се всичко да бъде на високо ниво, когато паркът заработи на пълни оборот“, казва Цветан Тодоров,  един от създателите на Quartal.

Коментирай »
Препоръчваме още
Постенето само 8 дни годишно засилва имунитета Постенето само 8 дни годишно засилва имунитета
Какво да направите, когато шофьорът на такси игнорира GPS-а Какво да направите, когато шофьорът на такси игнорира GPS-а
ТЕСТ: Падаш си по него? Провери дали е взаимно ТЕСТ: Падаш си по него? Провери дали е взаимно
Здравето започва в ума: как мислите влияят на тялото Здравето започва в ума: как мислите влияят на тялото
Защо най-евтиното място в самолета често е най-забавното Защо най-евтиното място в самолета често е най-забавното
„Трите тела“ от Лиу Цъсин, първи том от научнофантастичния шедьовър „Земното минало“ (предложение за четене) „Трите тела“ от Лиу Цъсин, първи том от научнофантастичния шедьовър „Земното минало“ (предложение за четене)
Кой е най-добрият приятел на човека? Кой е най-добрият приятел на човека?
Хороскоп на привличането: Коя зодия е твоят идеален кармичен партньор? Хороскоп на привличането: Коя зодия е твоят идеален кармичен партньор?
Живееш в квартал с условия за разходка? По-малко застрашена си от ракови заболявания Живееш в квартал с условия за разходка? По-малко застрашена си от ракови заболявания
ТЕСТ: Коя древногръцка богиня управлява съдбата ти? ТЕСТ: Коя древногръцка богиня управлява съдбата ти?
„Слънчеви лъчи в мрака“: Малка, но много силна и смела книга от влогърката и авторка на бестселъри Изабел (предложение за четене) „Слънчеви лъчи в мрака“: Малка, но много силна и смела книга от влогърката и авторка на бестселъри Изабел (предложение за четене)
„Хора с прякори. Тъжни разкази“ от проф. Божидар Манов (предложение за четене) „Хора с прякори. Тъжни разкази“ от проф. Божидар Манов (предложение за четене)
Хороскоп
Овен
Телец
Близнаци
Рак
Лъв
Дева
Везни
Скорпион
Стрелец
Козирог
Водолей
Риби