„Записки от Шато Лакрот: Резиденция Злокучане“ от Мария Касимова-Моасе (предложение за четене)

За добро или зло, „Записки от Шато Лакрот: Резиденция Злокучане“ пренася колоритните герои от първата книга на българска земя

„Записки от Шато Лакрот: Резиденция Злокучане“ от Мария Касимова-Моасе (предложение за четене)

Photo credit: Издателство "Colibri"

Мария Касимова-Моасе се завръща с нова порция искрящо чувство за хумор на 7 април 2023 г.! За добро или зло, „Записки от Шато Лакрот: Резиденция Злокучане“ пренася колоритните герои от първата книга на българска земя.

Спомняте ли си щурото лято в Шато Лакрот, което българката Калина прекара заедно с фамилията на парижкия си съпруг Дидие? Е, нямаше как осем месеца по-късно интернационалното семейство да не върне жеста и да не посрещне френската рода на българска територия!

Така малкото шопско село Злокучане ще се окаже центърът на вселената, където изисканата мадам Жонвиев и отнесеният мосю Жан-Батист, деверът Станислас и досадните племенници ще преживеят шеметни летни месеци в компанията на леля Дочка и лелинчо Трифон Гагаузки, местния злокучански елит в лицето на поп Архимедий, бай Мите Интеуекто и кака Маца Хърбата, както и куп стари и нови колоритни герои, без които тази история просто нямаше как да бъде написана.

Мария Касимова-Моасе е журналистка и писателка, авторка на сборниците „Близки срещи със смесени чувства" (2017) и „Монолози" (2022) и на романа „Балканска рапсодия" (2018), издадени от „Колибри“. Забавните лични истории, случили се покрай брака й с французин, стават повод да напише комедийния роман „Записки от Шато Лакрот", създаден първо като оригинален аудиосериал за платформата Storytel. След забележителния му успех идва и сезон 2 на аудиосериала „Записки от Шато Лакрот: Резиденция Злокучане", който вече има чудесно печатно издание.

Photo credit: Издателство "Colibri"

Коментирай »
Препоръчваме още
10 трика за успокоение на нервите за по-малко от 10 минути 10 трика за успокоение на нервите за по-малко от 10 минути
17 признака, че си по-наблюдателна от повечето хора 17 признака, че си по-наблюдателна от повечето хора
Как да се справим със сухотата в очите – съвети от специалист Как да се справим със сухотата в очите – съвети от специалист
Свят без интернет и електронни комуникации в антиутопията „Мъжът с жълтото палто“ (предложение за четене) Свят без интернет и електронни комуникации в антиутопията „Мъжът с жълтото палто“ (предложение за четене)
Защо харесваме високите мъже Защо харесваме високите мъже
Как да преживеете хостел, когато съквартирантът ви хърка като моторна резачка Как да преживеете хостел, когато съквартирантът ви хърка като моторна резачка
Необичайно, но не и за Нова Зеландия: Председателят на парламента нахрани бебе, докато води заседание (ВИДЕО) Необичайно, но не и за Нова Зеландия: Председателят на парламента нахрани бебе, докато води заседание (ВИДЕО)
ТЕСТ: Коя е перфектната цветова палитра за теб? 🌈 ТЕСТ: Коя е перфектната цветова палитра за теб? 🌈
Кажи ми зодията си и ще разбереш кой герой от "Mortal Kombat" си Кажи ми зодията си и ще разбереш кой герой от "Mortal Kombat" си
Как да убедиш родителите си, че лудото ти пътешествие е страхотна идея Как да убедиш родителите си, че лудото ти пътешествие е страхотна идея
Как да бъдеш недостъпна, без да прекаляваш?   Как да бъдеш недостъпна, без да прекаляваш?  
Един пулсиращ град между Изтока и Запада: „Етюд-и-те на София. 10 години в кадри“ Един пулсиращ град между Изтока и Запада: „Етюд-и-те на София. 10 години в кадри“
Хороскоп
Овен
Телец
Близнаци
Рак
Лъв
Дева
Везни
Скорпион
Стрелец
Козирог
Водолей
Риби