Дара влезе „В час по интелектуална собственост“ (СНИМКИ)

Дара в Италианския лицей: Авторските права са важни за бъдещето на всеки артист

Дара влезе „В час по интелектуална собственост“ (СНИМКИ)

снимки: Иван Бъчваров

Поп певицата Дарина Йотова-Дара влезе „В час по интелектуална собственост“ в Италианския лицей.

Българска асоциация на музикалните продуценти (БАМП) избра Националния учебен комплекс за поредната спирка от образователната си кампания заради широкия спектър на изучаваните там изкуства – от дърворезба, живопис и керамика до музика, балетна хореография и фолклор.

„Започнах да разбирам колко са важни правата за мен и бъдещето на всеки артист, когато освен парите от участия започнах да получавам отчисления от всички видове ползвания на мои песни и изпълнения – от дигитално разпространение, от продажба на дискове, от публично изпълнение и излъчване. Има много талантливи деца, които мечтаят да се занимават с музика, както аз мечтаех. Тук съм да им кажа да си гонят мечтите и да не се отказват, но и да им дам знак, че невежеството не води до никъде“, сподели Дара.

Разговорът за стойността на творческите продукти и смисъла да печелиш от всичко, което създаваш с ума си, бе проведен от музикалния продуцент Станислава Армутлиева.

В първата половина от часа тя показа кои са основните звена на музикалната индустрия, що е то авторско право и защо трябва да го познават, ако мечтаят да превърнат таланта си в кариера.

„Срещата с вас е много важна, защото вие ще определяте на какво ще прилича бъдещето за творците у нас. Реалността в момента е следната - българинът обича музиката, но не е свикнал да плаща за нея. Въпреки това поговорката „Музикант къща не храни“ е дълбоко погрешна – храни, стига да бъде достатъчно упорит, талантлив и подкрепен от силен екип. Не се страхувайте да създавате изкуство! Дръжте се за правата си, защото те са плътта на вашето творческо бъдеще!“, сподели Саня Армутлиева.

Коментирай »
Още по темата
DARA празнува рожден ден с предизвикателния проект „Mamacita” DARA празнува рожден ден с предизвикателния проект „Mamacita”
Препоръчваме още
Как да организирате неочаквано пътуване за вашата половинка Как да организирате неочаквано пътуване за вашата половинка
Как да различиш страстта от истинската любов Как да различиш страстта от истинската любов
7 здравословни проблема, от които са застрашени хората с наднормено тегло и затлъстяване 7 здравословни проблема, от които са застрашени хората с наднормено тегло и затлъстяване
9 токсични реплики, които манипулаторите използват (и как да реагираме) 9 токсични реплики, които манипулаторите използват (и как да реагираме)
Шоколадов календар: Празниците на шоколада, разпределени в годината Шоколадов календар: Празниците на шоколада, разпределени в годината
Петте зодии, които винаги казват истината Петте зодии, които винаги казват истината
ТЕСТ: Достатъчно смела ли си? ТЕСТ: Достатъчно смела ли си?
„България и бъдещето на славяните”: Джузепе Менарини ни повежда към България от втората половина на XIX век (предложение за четене) „България и бъдещето на славяните”: Джузепе Менарини ни повежда към България от втората половина на XIX век (предложение за четене)
Настинка, грип или COVID-19: Как да ги разпознаем и лекуваме Настинка, грип или COVID-19: Как да ги разпознаем и лекуваме
Пиенето на твърде много течности може да е симптом на рядка форма на хормонален проблем Пиенето на твърде много течности може да е симптом на рядка форма на хормонален проблем
Най-подходящото време за сватба Най-подходящото време за сватба
Шоколадът не вреди на диетата Шоколадът не вреди на диетата
Хороскоп
Овен
Телец
Близнаци
Рак
Лъв
Дева
Везни
Скорпион
Стрелец
Козирог
Водолей
Риби