Филмът за живота на Селин Дион: Откровеният разказ на певицата

„I Am: Celine Dion“ е най-гледаният филм в Prime Video

2 август 2024
Филмът за живота на Селин Дион: Откровеният разказ на певицата

Photo credit: Sony Music/Вирджиния Рекърдс

Първото изпълнение на Селин Дион от четири години насам бе на церемонията по откриването на Олимпийските игри в Париж, където тя изпълни класическата песен на Едит Пиаф - "La Vie en Rose". Но това не е единствената важна новина за певицата. Продукцията „I Am: Celine Dion“, която разказва за необикновения живот на Дион през последните години, се превърна в най-гледания документален филм в стрийминг платформата Prime Video. Този успех се отразява и на продажбите на нейната музика. След премиерата на „I Am: Celine Dion“ на 25 юни „стриймовете от каталога на Дион са се увеличили с 33% в световен мащаб“, съобщават от Amazon MGM Studios.

Филмът, режисиран от Ирен Тейлор, показва как Селин Дион се прославя в родния си Квебек, издавайки първия си албум само на 13-годишна възраст. Впоследствие тя продава над 250 милиона албума, печели 6 награди „Грами“ и записва спечелилата Оскар музика от хитовия „Титаник“ - „My Heart Will Go On“. В „I Am: Celine Dion“  изпълнителката говори откровено за диагнозата си „синдром на скования човек“ - изключително рядко неврологично разстройство, което се проявява за първи път в нейния живот преди 17 години. Състоянието ѝ се влошава до степен, в която понякога е почти невъзможно да пее.  

„Този филм се роди в резултат на изключително доверие“, казва Ирен Тейлър в изявление. „Селин ме допусна до себе си в момент, в който повечето биха се отдръпнали. Реакцията на света е доказателство за автентичността на историите, както и за отговорния ангажимент на Amazon да направи така, че гласът ѝ да бъде чут отново.“

Дълбоко емоционалното изпълнение на Селин Дион в Париж не се дължи само на мощните ѝ вокали, но и на историята, която стои зад нейния глас.

Коментирай »
Още по темата
Селин Дион с нов френски сингъл и подготовка за голямото си завръщане на сцената Селин Дион с нов френски сингъл и подготовка за голямото си завръщане на сцената
Препоръчваме още
5 съвета за незабравима почивка 5 съвета за незабравима почивка
Ноември - най-депресиращият месец от годината? Ноември - най-депресиращият месец от годината?
Дивото ни зове с „Крейвън Ловеца“ (филмово предложение) Дивото ни зове с „Крейвън Ловеца“ (филмово предложение)
Разпознай дали е верен по чертите на лицето му Разпознай дали е верен по чертите на лицето му
Как да се грижиш за себе си, когато нямаш време Как да се грижиш за себе си, когато нямаш време
Лошото настроение събужда желание за вредна храна Лошото настроение събужда желание за вредна храна
7 продукта за здраве и красота през цялата година 7 продукта за здраве и красота през цялата година
Как да се справите с онази приятелка, която винаги закъснява (особено на път) Как да се справите с онази приятелка, която винаги закъснява (особено на път)
ТЕСТ: Наивна ли си? ТЕСТ: Наивна ли си?
Защо в хотелската ви стая винаги има една премигваща крушка Защо в хотелската ви стая винаги има една премигваща крушка
„Лятото, в което мама имаше зелени очи“ от Татяна Цъбуляк, авторката на „Стъклената градина“ (предложение за четене) „Лятото, в което мама имаше зелени очи“ от Татяна Цъбуляк, авторката на „Стъклената градина“ (предложение за четене)
„Хора с прякори. Тъжни разкази“ от проф. Божидар Манов (предложение за четене) „Хора с прякори. Тъжни разкази“ от проф. Божидар Манов (предложение за четене)
Хороскоп
Овен
Телец
Близнаци
Рак
Лъв
Дева
Везни
Скорпион
Стрелец
Козирог
Водолей
Риби