Лято със Софийската филхармония

Всички концерти в Квадрат 500 започват в 18:30 ч.

25 юли 2023
Лято със Софийската филхармония

„Танцувай с Кварто“ /Photo credit: Софийска филхармония

И през август Софийската филхармония се грижи класическата музика да озвучава лятото на столичани и гости на София. На вече традиционната лятна сцена в атриума на Квадрат 500 националният оркестър ще представи някои от камерните си състави.

„Танцувай с Кварто“ се казва концертът на 3 август. Музикантите от един от най-обичаните квартети ще представят програма в унисон с лятното настроение: Антични танци от Респиги, Унгарски танци от Брамс, Румънски танци от Барток и Български танци от Големинов.

На 10 август Иван Пенчев – цигулка и Деница Димитрова - арфа канят публиката да преживеят „Романтика за двама“. Магичната вечер включва творби от Гаетано Доницети, Камий Сен-Санс, Луи Шпор, Сергей Рахманинов, Астор Пиацола

Атрактивните дами от вокалната група „Бела Воче“ ще потопят почитателите на класиката в италианската музика с концерт-спектакъла „Италия Белла“. Партньори на сцената ще им бъдат Стефан Врачев – пиано и актьорът Даниел Цочев.

„Бела Воче“/Photo credit: Софийска филхармония

Всички концерти в Квадрат 500 започват в 18:30 ч. Всеки, който си е закупил билет за концерта, ще може да разгледа експозицията на галерията от 10 до 18 ч. на същия ден.

Сред акцентите през август е изложбата „Изкуството на синтеза“.

„Изкуството на синтеза“ - критичен поглед към разбирането на жената-творец в България от втората половина на ХХ век

През творчеството на Емилия Николова-Байер тази експозиция насочва вниманието ни към слабо изследвания синтез между монументалните изкуства и архитектурата у нас в периода 1956 – 1989. Представени са декоративните релефи, които художничката създава за два емблематични театъра – „София“ в столицата (1973 – 1975) и „Фридрихщат паласт“ в Берлин (1982 – 1984). Сегментите в изложбата са опит за критичен поглед към разбирането на жената-творец в България от втората половина на ХХ век – авангардна, силна и смела – и ни дава възможността за първи път да надникнем в пъстрия свят на художничката, да се запознаем с нейния нов за времето си език и да получим ново изживяване в публичното архитектурно пространство.

Музиката ще звучи на фона на „Портрет на луната в черно“ на Михаела Михайлова – Misha Mar. 

Билети за концертите са налични на касата на зала „България“ и в Iventim

Коментирай »
Още по темата
„Изкуството на синтеза“ - критичен поглед към разбирането на жената-творец в България от втората половина на ХХ век „Изкуството на синтеза“ - критичен поглед към разбирането на жената-творец в България от втората половина на ХХ век
Препоръчваме още
Винаги единият обича повече: шест знака, че си ти Винаги единият обича повече: шест знака, че си ти
Дишай по-дълбоко: как правилното дишане променя деня ти Дишай по-дълбоко: как правилното дишане променя деня ти
За здраво и красиво тяло: Полезните свойства на телешкото месо За здраво и красиво тяло: Полезните свойства на телешкото месо
Еднопосочен билет до Марс Еднопосочен билет до Марс
Страдаш ли от синдрома на доброто момиче – как да го разпознаеш и премахнеш Страдаш ли от синдрома на доброто момиче – как да го разпознаеш и премахнеш
Как да пътувате повече, без да напускате работата си Как да пътувате повече, без да напускате работата си
„Нещата, на които ВСЕ ОЩЕ не ни учат в училище“ от Емил Конрад (предложение за четене) „Нещата, на които ВСЕ ОЩЕ не ни учат в училище“ от Емил Конрад (предложение за четене)
Как да пътуваме без план, но пак да си прекараме страхотно Как да пътуваме без план, но пак да си прекараме страхотно
Постни палачинки – неочаквано вкусни и лесни за приготвяне Постни палачинки – неочаквано вкусни и лесни за приготвяне
Жената, на която той не може да устои Жената, на която той не може да устои
Петте храни за здрав сън Петте храни за здрав сън
ТЕСТ: Добър готвач ли си? ТЕСТ: Добър готвач ли си?
Хороскоп
Овен
Телец
Близнаци
Рак
Лъв
Дева
Везни
Скорпион
Стрелец
Козирог
Водолей
Риби