Детската книга „Пиер и човеците“ е фантазна история за неотменимостта на доброто (предложение за четене)

Мистерии, престъпления, мъничко любов, повече приятелство, гордост, ревност - динамичните страници наподобяват киноразказ

Детската книга „Пиер и човеците“ е фантазна история за неотменимостта на доброто (предложение за четене)

Милена Михайлова/Photo credit: Издателство „Адвиза“. 

„Пиер и човеците“ е литературен дебют на Милена Михайлова. Илюстрирана е от десетгодишния Преслав и е публикувана от издателство „Адвиза“. Това е симпатична семейна история с елементи на фантазно, ирационално, свръхестествено, каквото е умението на домашния любимец на героите, кучето Пиер, да говори. Заедно с човешките си приятели смелото пиренейско планинско куче участва в приключения, има леко напрежение, но все пак доброто побеждава.

Мистерии, престъпления, мъничко любов, повече приятелство, гордост, ревност - динамичните страници наподобяват киноразказ.

„Съвременните деца свикнаха с бързо сменящи се кадри, с енергични видеа, с изразено картинно мислене – затова историята навлиза в техния свят по този начин – директно, без много описания, с повече диалог между героите“, обяснява авторката Милена Михайлова.

Тя самата е журналист по образование. През годините е работила в различни медии, предимно електронни. Била е водещ, репортер, редактор, както и сценарист на радио- и телевизионни продукции. Изпълнявала е също и функциите на специалист по връзки с обществеността.

„Книгата е ценност, защото поражда други ценности и то в ранните години. А ранните години на детството са време и място за посяване на любопитство и интерес към литературата. Детската книжка е първата книга в нашия живот. Тази среща е съдбовна и е голяма отговорност. Харесва ми идеята да създавам такива първи текстове. Да устройвам срещи с буквите, думите, изреченията, от които после започва дългият, постоянният, утвърденият, сериозният, но същевременно приятен, красив и много вълнуващ път на човека към четенето“, казва още Милена Михайлова.

Photo credit: Издателство „Адвиза“. 

Коментирай »
Препоръчваме още
Впечатляващият котарак Виво прилича на лъв, вълк и човек (СНИМКИ) Впечатляващият котарак Виво прилича на лъв, вълк и човек (СНИМКИ)
Мъжете са по-склонни на бързи срещи Мъжете са по-склонни на бързи срещи
Защо най-смешните моменти се случват, когато нещо се обърка Защо най-смешните моменти се случват, когато нещо се обърка
Как да облекча симптомите на ПМС по естествен път? Как да облекча симптомите на ПМС по естествен път?
Кармен Посадас разказва „Легендата за Перегрина“ (предложение за четене) Кармен Посадас разказва „Легендата за Перегрина“ (предложение за четене)
„Колекционерът“ - демоничен сблъсък между патологичното и нормалното (предложение за четене) „Колекционерът“ - демоничен сблъсък между патологичното и нормалното (предложение за четене)
Стиг Ларшон: Мъжът, който си играеше с огъня Стиг Ларшон: Мъжът, който си играеше с огъня
Лесна рецепта за вкусен уикенд Лесна рецепта за вкусен уикенд
Ангел Куюмджийски. Живот между пропасти и върхове (предложение за четене) Ангел Куюмджийски. Живот между пропасти и върхове (предложение за четене)
Кое качество те отличава според месеца на раждане  Кое качество те отличава според месеца на раждане 
Преяждането през уикенда проваля диетите Преяждането през уикенда проваля диетите
За първи път в историята: Транссексуална жена стана „Мис Нидерландия“ За първи път в историята: Транссексуална жена стана „Мис Нидерландия“
Хороскоп
Овен
Телец
Близнаци
Рак
Лъв
Дева
Везни
Скорпион
Стрелец
Козирог
Водолей
Риби