Пътешественичката Мария Тарашманова скита из красотите на родината с нова книга

Едновременно пътеводител, но и дневник на пътешественика, в който всеки читател може да добави своя снимка и впечатления

Пътешественичката Мария Тарашманова скита из красотите на родината с нова книга

Photo credit: Издателство „Сиела”

Вълнуващите пътешествия за нея са начин на живот. А споделянето им с хора, чиито сърца също горят за красотите на природата – истинско призвание. Тя е травъл инфлуенсърката Мария Тарашманова, която винаги крие поне по едно приключение в ръкава си и вече години „скита“ заедно с над 38 000 свои последователи в Instagram и 18 000 в TikTok.

Създателката на един от най-популярните и обичани канали за пътешествия в YouTube и блогове в социалните мрежи – Ramble with Tarashmanova (в превод „Скитай с Тарашманова“) – е подготвила нова изненада за почитателите на спонтанните пътешествия – пътеводителя „България. Скитане из рая на Земята“.

В него пътешественичката, която от години следва мисията да покаже на последователите си, че не е нужно да отделяш много време и средства, за да пътуваш и да си почиваш качествено, събира близо 100 познати и по-малко познати дестинации у нас, които наистина доказват, че България е раят на Земята.

Създадена от едно пътешественическо сърце за друго с много любов и вдъхновение, тази книга е както впечатляващ пътеводител, така и своеобразен дневник на пътешественика, който всеки читател може да персонализира със своите спомени и преживявания.

На всяка дестинация Мария оставя свободно място, където читателите да залепят собствена снимка от дадената дестинация и да допълнят със своите впечатления от маршрута, с какво ще запомнят екскурзията си и с кого са я споделили. А на финала на книгата авторката ни подтиква да оставим своя добър пример за запазването на родната природа като почистим любимо място или пък посадим дърво.

Допълнена с точни джипиес координати и указания, които отвеждат до най-удобните места за паркиране и изходни точки за всяко пътуване, „България. Скитане из рая на Земята“ помества разнообразни дестинации за почитателите на красивите екопътеки, спиращите дъха водопади и магнетичните планински върхове.

От ждрелото на река Ерма до скалната църква Шили камък, през връх Джано, местността Момина баня, хижа „Узана“ и връх Юмрука, по стъпките на Мария Тарашманова читателите ще преоткрият неземната красота на България и многоцветните истории, стаени в разнообразните ѝ забележителности.

Подходяща както за кратки бягства през уикенда, така и за изпълнена със спиращи дъха приключения лятна почивка, „България. Скитане из рая на Земята“ е книга за онези пътешественици, които вечно са вперили поглед напред към поредния магичен залез и опияняващото чувство на свобода, носещо се от ширналите се планински гледки. Е, готови ли сте да поскитаме заедно из рая на Земята?

Photo credit: Издателство „Сиела”

Коментирай »
Препоръчваме още
За почитателите на Агата Кристи: „Дейзи Даркър“ от Алис Фини (предложение за четене) За почитателите на Агата Кристи: „Дейзи Даркър“ от Алис Фини (предложение за четене)
Калорийните бомби, скрити в здравословните храни Калорийните бомби, скрити в здравословните храни
5 изключително лесни начина да направиш деня си (и на хората около теб) по-добър 5 изключително лесни начина да направиш деня си (и на хората около теб) по-добър
Виртуална любов: капаните, за които да внимаваш при онлайн свалките   Виртуална любов: капаните, за които да внимаваш при онлайн свалките  
Как да не изглеждаш като турист наивник в нов град Как да не изглеждаш като турист наивник в нов град
Не бързайте със секса в началото на връзката Не бързайте със секса в началото на връзката
Защо котките имат плешиви петна пред ушите? Защо котките имат плешиви петна пред ушите?
ТЕСТ: Къде ще намериш любовта? ТЕСТ: Къде ще намериш любовта?
Седем житейски урока, които научихме от филмите Седем житейски урока, които научихме от филмите
Забавно четиво, което завладява със своята простота: „Наемателят“ от младия сръбски писател Филип Груич (предложение за четене) Забавно четиво, което завладява със своята простота: „Наемателят“ от младия сръбски писател Филип Груич (предложение за четене)
Защо романтичните снимки от пътувания винаги изглеждат по-красиви в главата ви Защо романтичните снимки от пътувания винаги изглеждат по-красиви в главата ви
Има ли връзка между размера на обувките и този на мъжкото достойнство? Има ли връзка между размера на обувките и този на мъжкото достойнство?
Хороскоп
Овен
Телец
Близнаци
Рак
Лъв
Дева
Везни
Скорпион
Стрелец
Козирог
Водолей
Риби