Сексът – преди или след работа?

Сексът помага за работния процес и на двата пола

Сексът – преди или след работа?

Създадено с Freepik

Сексът помага на мъжете да работят по-добре, а на жените - да се отпуснат след тежък работен ден, уверява сексологът Питер Съдингтън. Той е стигнал до този извод от личната си практика и резултатите от многобройните си изследвания, пише БГНЕС.

Така според него сексът преди работния ден или по време на трудовото ежедневие помага на мъжете да се отпуснат и да подобрят производителността на труда си. 

Сексът като антистрес терапия

И това не е всичко - преди изпит сексът помага на студените да постигнат по-добри резултати. Съдингтън обяснява това с освобождаване от натрупалото се напрежение, вследствие на което студентът се концентрира много по-лесно, паметта му се засилва и той усвоява информацията много по-добре. 

Сутрешен секс за събуждане

При жената сексът преди или по време на работа пък спомага за по-добро съсредоточаване, но все пак при нея той не оказва такова положително въздействие в производителността на труда както при мъжете.

За сметка на това обаче за жената сексът след работа е много полезен, защото смъква стреса от тежкия ден в офиса. 

Коментирай »
Още по темата
Два съвета за още по-горещ секс Два съвета за още по-горещ секс
5 доказателства, че си работохолик 5 доказателства, че си работохолик
Никога не прави това на работа Никога не прави това на работа
Шест знака, че е време да смениш работата си  Шест знака, че е време да смениш работата си 
Шест начина, по които тялото ти подсказва, че си стресирана Шест начина, по които тялото ти подсказва, че си стресирана
Кога на мъжете НЕ им се прави секс? Кога на мъжете НЕ им се прави секс?
Препоръчваме още
Туристически неволи: Да се снимате с паметник и да се окаже, че е грешният Туристически неволи: Да се снимате с паметник и да се окаже, че е грешният
„Крясъкът на орела“ ни отвежда на пътешествие в далечния север на Швеция и в дебрите на човешката душа (предложение за четене) „Крясъкът на орела“ ни отвежда на пътешествие в далечния север на Швеция и в дебрите на човешката душа (предложение за четене)
Половината жени фантазират за друг мъж по време на секс Половината жени фантазират за друг мъж по време на секс
Събираме, разопаковаме, повтаряме – вечната битка с багажа Събираме, разопаковаме, повтаряме – вечната битка с багажа
Как да се качите на круиз и да не напуснете кораба Как да се качите на круиз и да не напуснете кораба
Как правилно да мием ръцете си, за да сме здрави Как правилно да мием ръцете си, за да сме здрави
Защо разходката в дъжда може да остане най-скъпият ви спомен Защо разходката в дъжда може да остане най-скъпият ви спомен
"Не те чух": Защо мъжете пропускат думите ни покрай ушите си? "Не те чух": Защо мъжете пропускат думите ни покрай ушите си?
Как да изградим финансова независимост – инвеститор предлага стратегии, приложими в български условия (предложение за четене) Как да изградим финансова независимост – инвеститор предлага стратегии, приложими в български условия (предложение за четене)
ТЕСТ: Каква ще е твоята собствена модна линия? ТЕСТ: Каква ще е твоята собствена модна линия?
Историята на „Боксьорът от Нова махала“ – от улицата до ринга (предложение за четене) Историята на „Боксьорът от Нова махала“ – от улицата до ринга (предложение за четене)
Време е за шоу с „Нощна смяна във „Фреди“ 2“ (филмово предложение) Време е за шоу с „Нощна смяна във „Фреди“ 2“ (филмово предложение)
Хороскоп
Овен
Телец
Близнаци
Рак
Лъв
Дева
Везни
Скорпион
Стрелец
Козирог
Водолей
Риби