214-килограмова тиква поникна в Рига

Конкурсът "Най-голяма тиква" се превърна в неразделна част от прибирането на есенната реколта в Рига

9 октомври 2013
214-килограмова тиква поникна в Рига

снимка: morguefile.com

Конкурсът "Най-голяма тиква" се превърна в неразделна част от прибирането на есенната реколта в Рига. За осма поредна година конкурсът събра много фенове на вкусния и полезен зеленчук, отбелязва БГНЕС.

За приза "отгледал на хубавата и тежа тиква" се борели десет земевладелци. Победителят претеглил тиква с тегло 214 килограма и "талия" повече от три метра и половина. Никой не бил в състояние да пренесе на ръка огромния зеленчук, който бил донесен със специална техника. Така производителката Ина Козловска успяла да надмине миналогодишния рекорд с цели 49 килограма. Тя не за първи път се включва в надпреварата, но резултатите тази година били изненада дори за нея. Ина отправила специални благодарности към съседа й, който й дал чудотворните семена.

Коментирай »
Препоръчваме още
Как пет века история оформят България – изследване на Александър Стоянов (предложение за четене) Как пет века история оформят България – изследване на Александър Стоянов (предложение за четене)
Защо намирането на идеално място на плажа отнема половин ден Защо намирането на идеално място на плажа отнема половин ден
„Поп, дама, вале“ и „Смях в тъмното“ от Владимир Набоков (предложение за четене) „Поп, дама, вале“ и „Смях в тъмното“ от Владимир Набоков (предложение за четене)
Секс по приятелски: Основни правила на "приятелството с привилегии" Секс по приятелски: Основни правила на "приятелството с привилегии"
Предложение за четене: „Офицер и шпионин“ от Робърт Харис Предложение за четене: „Офицер и шпионин“ от Робърт Харис
Защо най-евтиното място в самолета често е най-забавното Защо най-евтиното място в самолета често е най-забавното
Как да организирате неочаквано пътуване за вашата половинка Как да организирате неочаквано пътуване за вашата половинка
Как да запазим независимостта във връзката Как да запазим независимостта във връзката
Предложение за четене: „Kотаракът в чизми“, красиво преразказана от Ерих Кестнер Предложение за четене: „Kотаракът в чизми“, красиво преразказана от Ерих Кестнер
Кучетата хапят по-често в жегите, дъждовните дни намаляват вероятността от ухапване Кучетата хапят по-често в жегите, дъждовните дни намаляват вероятността от ухапване
Робърт Дауни-Джуниър със специално обръщение към българските зрители (ВИДЕО) Робърт Дауни-Джуниър със специално обръщение към българските зрители (ВИДЕО)
Бум на акнето заради храната и стреса Бум на акнето заради храната и стреса
Хороскоп
Овен
Телец
Близнаци
Рак
Лъв
Дева
Везни
Скорпион
Стрелец
Козирог
Водолей
Риби