Настъпи пролет на улица „Черешова“ (предложение за четене)

След като узнахме какво се случва през зимата на улица „Черешова“, пролетта, най-красивия сезон!

Настъпи пролет на улица „Черешова“ (предложение за четене)

Photo credit: Издателство „Колибри“ 

Любознателните български деца вече имат достъп до поредицата книжки за улица „Черешова“, една от най-популярните „вимелбух“* серии в света.

След като узнахме какво се случва през зимата на улица „Черешова“, сега идва ред на пролетта, най-красивия сезон! В „Пролет на улица „Черешова" хората и животните са в движение навсякъде – в градината и във фермата в покрайнините на града, на пазара и по улиците, в универсалния магазин и в парка. Чрез своите илюстрации Ротраут Сузане Бернер разказва множество малки истории, които се случват в един слънчев пролетен ден.

За автора

Ротраут Сузане Бернер (р.1948 г.) е немски графичен дизайнер и илюстратор. Тя се фокусира върху книгите за деца и младежи, илюстрирала е над 80 книги и над 800 корици. За приноса си като детски илюстратор Бернер е финалист на международната награда „Ханс Кристиан Андерсен“ през 2002, 2004 и 2014 г., а я печели през 2016 година.

*Wimmelbuch (нем. wimmeln – гъмжа + Buch – книга) представлява детска картинна книга с множество рисунки и визуални детайли, която има за цел да стимулира въображението и наблюдателността на децата чрез изключителната детайлност на илюстрациите.

Photo credit: Издателство „Колибри“ 

Коментирай »
Още по темата
„Зима на улица „Черешова“ от световноизвестната „вимелбух“ поредица (предложение за четене) „Зима на улица „Черешова“ от световноизвестната „вимелбух“ поредица (предложение за четене)
Препоръчваме още
Котешката снимка, която стана хит в интернет Котешката снимка, която стана хит в интернет
5 малки промени, които подобряват съня ти 5 малки промени, които подобряват съня ти
Котка спасява дете от зло куче Котка спасява дете от зло куче
От Древен Рим до Англия по времето на Шекспир – Ина Ясипова ни повежда на завладяващо пътешествие в продължението на „Жива“ и „Посветена“ (предложение за четене) От Древен Рим до Англия по времето на Шекспир – Ина Ясипова ни повежда на завладяващо пътешествие в продължението на „Жива“ и „Посветена“ (предложение за четене)
Тайните хотелски отстъпки, които се знаят само „от вътрешния кръг“ Тайните хотелски отстъпки, които се знаят само „от вътрешния кръг“
Коя богиня от древността те олицетворява според зодията Коя богиня от древността те олицетворява според зодията
„Жертвеният агнец“ - мощно начало на поредица от Хенрик Фексеус (предложение за четене) „Жертвеният агнец“ - мощно начало на поредица от Хенрик Фексеус (предложение за четене)
Какво липсва на тялото ти според състоянието на косата и ноктите ти Какво липсва на тялото ти според състоянието на косата и ноктите ти
Трите ключа към щастието Трите ключа към щастието
Мъжете харесват жени с дълги кестеняви коси Мъжете харесват жени с дълги кестеняви коси
Уикенд дилема: Планирай почивните дни и разбери нещо за себе си Уикенд дилема: Планирай почивните дни и разбери нещо за себе си
По-зловещи, по-заплашителни, по-зли! „Джурасик свят: Прераждане“ (филмово предложение) По-зловещи, по-заплашителни, по-зли! „Джурасик свят: Прераждане“ (филмово предложение)
Хороскоп
Овен
Телец
Близнаци
Рак
Лъв
Дева
Везни
Скорпион
Стрелец
Козирог
Водолей
Риби