Две космически саги от Дж. Дж. Ейбрамс

Преди няколко дни официално беше обявено и началото на проекта „Междузвездни войни: Епизод VII“

28 февруари 2013
Две космически саги от Дж. Дж. Ейбрамс

Кадри от "Пропадане в мрака", снимки: Форум Филм България

Режисьорът Дж. Дж. Ейбрамс е човекът, който ще застане начело на две кинопродукции, продължаващи традицията на фантастичните филми и превърнали се в културен феномен за няколко поколения. „Пропадане в мрака“, нов и оригинален поглед върху космическата сага „Стар Трек“, вече е в процес на постпродукция и излиза в 3D кината и IMAX 3D на 17 май.

Преди няколко дни официално беше обявено и началото на проекта „Междузвездни войни: Епизод VII“. Първият от новите епизоди на най-обичаната космическа поредица в историята на киното ще е по сценарий на носителя на Оскар Майкъл Арнд и продуциран от Катлийн Кенеди, близък сътрудник на Стивън Спилбърг и настоящ президент на Lucasfilm.

„Дж. Дж. е перфектният режисьор за този филм, споделя Кенеди. „Освен, че има безпогрешен кинематографски инстинкт, той интуитивно усеща поредицата. Разбира същината на преживяването, наречено „Междузвездни войни“, и съм убедена, че ще обедини екипа за създаването на незабравим филм“. Джордж Лукас също е уверен в правилния избор на режисьор за културния феномен, чието начало е поставил самият той: „Дж. Дж. не спира да ме впечатлява със своя талант. Той е идеалният режисьор за новия епизод на „Междузвездни войни“. С него наследството на сагата ще бъде в добри ръце“.

„Може би съм по-благодарен на Джордж Лукас сега, отколкото като дете“, коментира участието си в проекта Дж. Дж. Ейбрамс. „Истинска чест е за мен да бъда част от този филм и да работя със забележителния екип на Катлийн и Lucasfilm”.

Неговата собствена продуцентска компания Bad Robot и партньорът му Брайън Бърк също са част от продукцията, която ще носи марката на Disney | Lucasfilm

В екипа на „Междузвездни войни: Епизод VII“ са още Лорънс Касдан и Саймън Кинберг. Касдан отдавна е в Lucasfilm като сценарист на „Империята отвръща на удара“ и „Завръщането на джедаите“. Кинберг е сценарист на „Шерлок Холмс“ и „Мистър и мисис Смит“.


Дж. Дж. Ейбрамс е доказал професионализма си и умението да създава хитове с много динамика, емоционален заряд, забележителни персонажи и неоспорими кинематографски качества. Най-новият филм под неговата режисура, който излиза по кината тази пролет, е „Пропадане в мрака“. Фантастичният екшън отвежда кораба „Ентърпрайз“ и неговия екипаж на смъртоносно пътуване в преследване на непознат досега враг - злодей с мощна разрушителна сила, скрита в най-явните проявления на човешката природа. Заплахата, срещу която се изправят капитан Кърк и екипажът му, атакува слабостите на своите създатели и заплашва не само оцеляването на кораба, но и на всичко скъпо за хората в него. 

Преди броени дни на най-голямото спортно събитие в САЩ – Super Bowl - беше показан телевизионен клип, който даде по-широка представа за злодея, в чиято роля ще се въплъти англичанинът Бенедикт Къмбърбач, познат най-вече от тв сериала „Шерлок“. В “Пропадане в мрака“ участват още Крис Пайн („Стар Трек”; „Неудържим”), Закари Кинто („Стар Трек”), Зоуи Салдана („Стар Трек”; „Аватар”), Карл Ърбан („Стар Трек”; „Властелинът на пръстените”), Алис Ив („Мъже в черно 3”), Саймън Пег („Мисията невъзможна: Режим „Фантом”) и др.

Коментирай »
Още по темата
Епичен край на една легендарна сага: Първи трейлър на „Star Wars: The Rise Of Skywalker“ Епичен край на една легендарна сага: Първи трейлър на „Star Wars: The Rise Of Skywalker“
Дж. Дж. Ейбрамс ще преобърне представите ви с "Пропадане в мрака" Дж. Дж. Ейбрамс ще преобърне представите ви с "Пропадане в мрака"
Препоръчваме още
Чипсът забавя психическото развитие на децата Чипсът забавя психическото развитие на децата
Как да планираме пътуване в последния момент без стрес (и без големи разходи) Как да планираме пътуване в последния момент без стрес (и без големи разходи)
Градът като открит музей – изкуството да откриваш на крачка разстояние Градът като открит музей – изкуството да откриваш на крачка разстояние
„Анора“ разбива сърца (филмово предложение) „Анора“ разбива сърца (филмово предложение)
„Един самотен човек“ от Фредерик Бегбеде (предложение за четене) „Един самотен човек“ от Фредерик Бегбеде (предложение за четене)
Човешкото докосване може да действа лечебно Човешкото докосване може да действа лечебно
Кои черти на характера те правят специална – според звездите Кои черти на характера те правят специална – според звездите
Предложение за четене: „Червеният ангел“ от големия писател и общественик Недим Гюрсел Предложение за четене: „Червеният ангел“ от големия писател и общественик Недим Гюрсел
„За глътка въздух“ - трудният път към любовта и малкото човешко щастие (предложение за четене) „За глътка въздух“ - трудният път към любовта и малкото човешко щастие (предложение за четене)
Съберете багажа… за ваканция у дома! Ето защо „пътуванията вкъщи“ станаха толкова модерни Съберете багажа… за ваканция у дома! Ето защо „пътуванията вкъщи“ станаха толкова модерни
Съвети за успешно отслабване от Холивуд: Треньорът на Дженифър Лопес и Пенелопе Крус Съвети за успешно отслабване от Холивуд: Треньорът на Дженифър Лопес и Пенелопе Крус
Защо романтичните комедии са неизменна част от телевизията по празниците Защо романтичните комедии са неизменна част от телевизията по празниците
Хороскоп
Овен
Телец
Близнаци
Рак
Лъв
Дева
Везни
Скорпион
Стрелец
Козирог
Водолей
Риби