„Кой уби Джон Ленън?“ от Лесли-Ан Джоунс (предложение за четене)

„Кой уби Джон Ленън?“ е спиращо дъха четиво за живота, любовите и смъртта на една от най-великите рокзвезди

2 декември 2020
„Кой уби Джон Ленън?“ от Лесли-Ан Джоунс (предложение за четене)

„Кой уби Джон Ленън?“/издателство "Колибри"

Кой уби Джон Ленън?” проследява възходите и паденията в професионалния и в личния живот, които принуждават Ленън да се премести в Ню Йорк, където в онази съдбовна зимна нощ на 1980 година е застрелян на улицата пред дома си.

Но кой или какво всъщност го уби? И кога умря „истинският“ Джон Ленън?

Четири десетилетия след трагичната му смърт, с помощта на лични проучвания, невиждани досега снимки и ексклузивни интервюта с онези, които са познавали Ленън най-добре, Лесли-Ан Джоунс ни предлага завладяващ 360-градусов обзор на една от знаковите музикални легенди.

Авторката черпи информация от изумително богат архив, натрупан от проведените през годините интервюта с хора, свързани с Ленън, включително първата му съпруга Синтия, първородния му син Джулиън, колегата му от The Beatles сър Пол Маккартни, бившата приятелка на Джон Мей Панг и Анди Пийбълс, последния британски радиоводещ, който го интервюира няколко дни преди да бъде убит. За The Beatles и Джон Ленън са написани безброй книги, но никога досега не е имало точно такава.

За автора

Лесли-Ан Джоунс тръгва към Флийт Стрийт по стъпките на покойния си баща Кен Джоунс, известен спортен журналист. Изкарва там повече от двайсет и пет години, работейки като журналист и колумнист в повечето водещи вестници във Великобритания.

Автор е на световните бестселъри "Герой: Дейвид Боуи" и "Бохемска рапсодия". В своето увлекателно изследване за Джон Ленън популярната журналистка представя по неповторим начин пълен портрет на мъжа, неговия живот, връзки, ненавременната му смърт и вечното му музикално наследство.

Коментирай »
Още по темата
Смущаващо актуалните антиутопии „1984“ и „Фермата на животните“ от Джордж Оруел (предложение за четене) Смущаващо актуалните антиутопии „1984“ и „Фермата на животните“ от Джордж Оруел (предложение за четене)
„Гълъбария“ – духовита и красива, понякога трагична приказка за непостижимата любов (предложение за четене) „Гълъбария“ – духовита и красива, понякога трагична приказка за непостижимата любов (предложение за четене)
Джеймс Джойс през погледа на Една О’Брайън (предложение за четене) Джеймс Джойс през погледа на Една О’Брайън (предложение за четене)
За бремето на титлата: „Зад маската” от Тайсън Фюри (предложение за четене) За бремето на титлата: „Зад маската” от Тайсън Фюри (предложение за четене)
„От любов“ – първата автобиография на Веселин Маринов (предложение за четене) „От любов“ – първата автобиография на Веселин Маринов (предложение за четене)
„Рафаело“ от Франческо Фиорети, автор на „Тайната библиотека на Леонардо“ (предложение за четене) „Рафаело“ от Франческо Фиорети, автор на „Тайната библиотека на Леонардо“ (предложение за четене)
Ангел Куюмджийски. Живот между пропасти и върхове (предложение за четене) Ангел Куюмджийски. Живот между пропасти и върхове (предложение за четене)
Предложение за четене: „Обичай смело“ - биография на големия Енчо Керязов Предложение за четене: „Обичай смело“ - биография на големия Енчо Керязов
Предложение за четене: „Всичко, което съм“ - разтърсващата автобиография на Деми Мур Предложение за четене: „Всичко, което съм“ - разтърсващата автобиография на Деми Мур
Предложение за четене: „Аз съм динамит. Животът на Ницше“ от Сю Прюдо Предложение за четене: „Аз съм динамит. Животът на Ницше“ от Сю Прюдо
Предложение за четене: „Мистерията Лагерфелд“ Предложение за четене: „Мистерията Лагерфелд“
Предложение за четене: „Вирджиния Улф“ - удивителен портрет на иконата на литературния модернизъм Предложение за четене: „Вирджиния Улф“ - удивителен портрет на иконата на литературния модернизъм
Предложение за четене: „История на моя живот“ от самия Джакомо Казанова Предложение за четене: „История на моя живот“ от самия Джакомо Казанова
Препоръчваме още
Той не знае дали си дебела Той не знае дали си дебела
Костномозъчните трансплантации при деца – кой се нуждае от тях и как протичат Костномозъчните трансплантации при деца – кой се нуждае от тях и как протичат
Ленард Млодинов разкрива суперсилата на „Емоциите“ да оформят мисленето ни (предложение за четене) Ленард Млодинов разкрива суперсилата на „Емоциите“ да оформят мисленето ни (предложение за четене)
Най-добрите държави за приключенски туризъм, които трябва да откриете Най-добрите държави за приключенски туризъм, които трябва да откриете
Готови ли сте за нещо различно? "Тъндърболтс*" (филмово предложение) Готови ли сте за нещо различно? "Тъндърболтс*" (филмово предложение)
Българският археолог Николай Овчаров представя приносното издание „Великите владетели на Второто българско царство“ (предложение за четене) Българският археолог Николай Овчаров представя приносното издание „Великите владетели на Второто българско царство“ (предложение за четене)
Началото на шоколада: Кога и как се е появило любимото ни изкушение Началото на шоколада: Кога и как се е появило любимото ни изкушение
ТЕСТ: Пада ли си по теб? ТЕСТ: Пада ли си по теб?
Осем знака, че трябва да се събереш с бившия си Осем знака, че трябва да се събереш с бившия си
Как да преодолеем раздялата Как да преодолеем раздялата
Топ 5 на най-нестандартните аномалии в човешкото тяло (ВИДЕО) Топ 5 на най-нестандартните аномалии в човешкото тяло (ВИДЕО)
ТЕСТ: Коя митична мисия ти е отредена? Открий своето приключение в магическия свят ТЕСТ: Коя митична мисия ти е отредена? Открий своето приключение в магическия свят
Хороскоп
Овен
Телец
Близнаци
Рак
Лъв
Дева
Везни
Скорпион
Стрелец
Козирог
Водолей
Риби