„От любов“ – първата автобиография на Веселин Маринов (предложение за четене)

Малко след 60-ата си годишнина Веселин Маринов споделя в 400 страници преживяванията си по един неповторим, изпълнен със самоирония и носталгия начин

„От любов“ – първата автобиография на Веселин Маринов (предложение за четене)

снимки: издателство „Сиела”

С 39 години на сцена, 23 студийни албума и почти 100 концерта годишно Веселин Маринов остава едно от най-разпознаваемите и обичани лица на родната музикална сцена, а размахът, с който работи, отдавна се е превърнал в еталон за професионализъм.

Малко след 60-ата си годишнина знаменитият певец споделя в 400 страници преживяното през годините по един неповторим, изпълнен със самоирония и носталгия начин.

От любов“ е първата автобиография на изпълнителя. В нея Веселин Маринов разказва за мечтите си и за дългия път към тяхното сбъдване: от безгрижното детство във великотърновското градче Полски Тръмбеш, където се ражда любовта му към поезията и рок музиката, през казармата, където вече пее песните на любимите си световни банди и се вслушва в приятелски съвет да кандидатства в Консерваторията, през студентските години и поканата да стане част от група „Импулс”, решението да поеме по собствен път, включително в Германия, завръщането и дългогодишното му партньорство с Тончо Русев и Евтим Евтимов, които написват за него емблематични песни, та чак до днес, когато името му се е превърнало в нарицателно.

От любов“ е дълбоко лична и искрена книга, която не само проследява пътя на едно момче от малкия град до голямата сцена, но и създава ярък портрет на българския музикален живот.

Коментирай »
Още по темата
Дебелянова кръв тече във вените на автора на „Дневникът на Дебелянов“ (предложение за четене) Дебелянова кръв тече във вените на автора на „Дневникът на Дебелянов“ (предложение за четене)
„Кой уби Джон Ленън?“ от Лесли-Ан Джоунс (предложение за четене) „Кой уби Джон Ленън?“ от Лесли-Ан Джоунс (предложение за четене)
Джеймс Джойс през погледа на Една О’Брайън (предложение за четене) Джеймс Джойс през погледа на Една О’Брайън (предложение за четене)
За бремето на титлата: „Зад маската” от Тайсън Фюри (предложение за четене) За бремето на титлата: „Зад маската” от Тайсън Фюри (предложение за четене)
„Рафаело“ от Франческо Фиорети, автор на „Тайната библиотека на Леонардо“ (предложение за четене) „Рафаело“ от Франческо Фиорети, автор на „Тайната библиотека на Леонардо“ (предложение за четене)
Ангел Куюмджийски. Живот между пропасти и върхове (предложение за четене) Ангел Куюмджийски. Живот между пропасти и върхове (предложение за четене)
Предложение за четене: „Обичай смело“ - биография на големия Енчо Керязов Предложение за четене: „Обичай смело“ - биография на големия Енчо Керязов
Предложение за четене: „Есен във Венеция“ - разказ за Ърнест Хемингуей и последната му муза Предложение за четене: „Есен във Венеция“ - разказ за Ърнест Хемингуей и последната му муза
Предложение за четене: „Всичко, което съм“ - разтърсващата автобиография на Деми Мур Предложение за четене: „Всичко, което съм“ - разтърсващата автобиография на Деми Мур
Предложение за четене: „Аз съм динамит. Животът на Ницше“ от Сю Прюдо Предложение за четене: „Аз съм динамит. Животът на Ницше“ от Сю Прюдо
Предложение за четене: „Мистерията Лагерфелд“ Предложение за четене: „Мистерията Лагерфелд“
Предложение за четене: „Вирджиния Улф“ - удивителен портрет на иконата на литературния модернизъм Предложение за четене: „Вирджиния Улф“ - удивителен портрет на иконата на литературния модернизъм
Предложение за четене: „История на моя живот“ от самия Джакомо Казанова Предложение за четене: „История на моя живот“ от самия Джакомо Казанова
Препоръчваме още
7 храни, които зареждат с енергия без кофеин 7 храни, които зареждат с енергия без кофеин
Шоколадово изкушение без гузна съвест: Здравословен десерт за десет минути Шоколадово изкушение без гузна съвест: Здравословен десерт за десет минути
Защо кожата ти се променя според храната? Навици за вътрешна красота Защо кожата ти се променя според храната? Навици за вътрешна красота
С деца на почивка: Задължителната лятна аптечка за всеки родител С деца на почивка: Задължителната лятна аптечка за всеки родител
Модели на българската дизайнерка София Борисова украсиха тържествата за коронацията на крал Чарлз III Модели на българската дизайнерка София Борисова украсиха тържествата за коронацията на крал Чарлз III
Най-здравословната професия Най-здравословната професия
Съществувала е в Месопотамия и Древен Египет: Знаете ли на колко години е романтичната целувка? Съществувала е в Месопотамия и Древен Египет: Знаете ли на колко години е романтичната целувка?
„Съкровището на сибилата” разказва за безценен дар, който може да промени света (предложение за четене) „Съкровището на сибилата” разказва за безценен дар, който може да промени света (предложение за четене)
Частен самолет със скромен бюджет? Вижте как да го направите! Частен самолет със скромен бюджет? Вижте как да го направите!
Тихите сигнали на тялото: Как да разбереш, че хормоните ти имат нужда от подкрепа Тихите сигнали на тялото: Как да разбереш, че хормоните ти имат нужда от подкрепа
Отправяме се на интелектуално пътешествие със „Седем дни в Парория“ – втория роман на Даниел Вълчев (предложение за четене) Отправяме се на интелектуално пътешествие със „Седем дни в Парория“ – втория роман на Даниел Вълчев (предложение за четене)
Какво да кажете, когато партньорът ви опакова за месец, а вие тръгвате за уикенда Какво да кажете, когато партньорът ви опакова за месец, а вие тръгвате за уикенда
Хороскоп
Овен
Телец
Близнаци
Рак
Лъв
Дева
Везни
Скорпион
Стрелец
Козирог
Водолей
Риби