Пет причини да празнуваш, че си жена

Предлагаме ти няколко категорични повода, с които да се гордееш, че си жена

Пет причини да празнуваш, че си жена

Photo via Canva.com/AI Generated Image

Да оставим на страна всички предимства, които имаме пред мъжете, най-малкото като това, че живеем по-дълго, разбираме се по между си по-добре, полагаме повече грижи за себе си и като капак сме тези, които създават поколенията и раждат децата.

Какво казват сентенциите за жените

Ето няколко истински причини за гордост, базирана на... пола:

Силна си

Неоспорим факт е, че жените сме много по-силни от мъжете. При обикновена настинка ти ходиш на работа, пазаруваш, грижиш се за къщата и се виждаш с приятели. Ако той е с настинка, лежи по цял ден в леглото, на прага на силите си и си мисли, че умира. Този пример достатъчен ли е?

Красива си

Факт е, че ние жените имаме много повече начини да изглеждаме добре от мъжете. За тях има фитнес, хубави дрехи и обувки, и надеждата кремът против оплешивяване да подейства. Ние имаме каквото си поискаме изобретение на човешкия гений, с което да се поддържаме винаги красиви и млади.

Женското оръжие

Колкото и да се борим за надмощие едни с други, ние притежаваме най-доброто оръжие, което можеш да ползваш срещу него. То се изразява във външния ти вид, с който можеш да го принудиш да направи каквото поиска, а също така и в свойството да плачеш. Ако нещо не се получава с къса пола и голямо деколте, то сълзите винаги ще помогнат. 

Емоционална си

Много хора (основно мъже) смятат тази женска черта по-скоро за недостатък. Ние обаче не мислим така. Няма нищо лошо в това да пуснеш една сълза, докато гледаш „Титаник” или да се вълнуваш силно от историите на приятелките ти. Емоциите ти позволяват да изживяваш силно не само неприятните моменти, но и хубавите . Така ти живееш по-пълноценно от мъж, който не може да се развълнува ;)

Той не може без теб

Това разбира се важи и в обратната посока. Ти също не можеш без него. Но днес е денят на жената, така че е хубаво да не забравяш, че колкото и да им досаждаме на мъжете, колкото и да не ни разбират и да си мислят, че са по-добри от нас, те не могат без нас, защото ни обичат :) 

Коментирай »
Още по темата
Какво казват сентенциите за жените Какво казват сентенциите за жените
Жените мечтаят за принц Жените мечтаят за принц
Мъжете се страхуват от силните жени Мъжете се страхуват от силните жени
Пърси поздравява жените Пърси поздравява жените
Препоръчваме още
ТЕСТ: Отговори на един въпрос и разбери какъв е вкусът на живота ти! ТЕСТ: Отговори на един въпрос и разбери какъв е вкусът на живота ти!
С какво тя е по-добра от теб? С какво тя е по-добра от теб?
ТЕСТ: Жертва, Убиец или Герой? Открий своето алтер его от филмите на ужасите ТЕСТ: Жертва, Убиец или Герой? Открий своето алтер его от филмите на ужасите
Франк Тилие разкрива тайните на „Недовършеният ръкопис“ (предложение за четене) Франк Тилие разкрива тайните на „Недовършеният ръкопис“ (предложение за четене)
Бактериите се разпространяват в целия офис само за 2 часа Бактериите се разпространяват в целия офис само за 2 часа
Защо всяка приятелска компания има нужда от „главен навигатор“ Защо всяка приятелска компания има нужда от „главен навигатор“
Как да излезете от претъпкано място без да се включите в грешна туристическа група Как да излезете от претъпкано място без да се включите в грешна туристическа група
Защо винаги трябва да проверявате дали паспортът ви не е изтекъл Защо винаги трябва да проверявате дали паспортът ви не е изтекъл
9 съвета за незабравимо и безгрижно пътуване с деца 9 съвета за незабравимо и безгрижно пътуване с деца
Най-много секс се прави през януари Най-много секс се прави през януари
Склонни ли сме да помагаме на другите? Проучване дава отговор Склонни ли сме да помагаме на другите? Проучване дава отговор
Как да спреш да търсиш одобрение и да започнеш да живееш за себе си Как да спреш да търсиш одобрение и да започнеш да живееш за себе си
Хороскоп
Овен
Телец
Близнаци
Рак
Лъв
Дева
Везни
Скорпион
Стрелец
Козирог
Водолей
Риби