Пет причини да празнуваш, че си жена

Предлагаме ти няколко категорични повода, с които да се гордееш, че си жена

Пет причини да празнуваш, че си жена

Photo via Canva.com/AI Generated Image

Да оставим на страна всички предимства, които имаме пред мъжете, най-малкото като това, че живеем по-дълго, разбираме се по между си по-добре, полагаме повече грижи за себе си и като капак сме тези, които създават поколенията и раждат децата.

Какво казват сентенциите за жените

Ето няколко истински причини за гордост, базирана на... пола:

Силна си

Неоспорим факт е, че жените сме много по-силни от мъжете. При обикновена настинка ти ходиш на работа, пазаруваш, грижиш се за къщата и се виждаш с приятели. Ако той е с настинка, лежи по цял ден в леглото, на прага на силите си и си мисли, че умира. Този пример достатъчен ли е?

Красива си

Факт е, че ние жените имаме много повече начини да изглеждаме добре от мъжете. За тях има фитнес, хубави дрехи и обувки, и надеждата кремът против оплешивяване да подейства. Ние имаме каквото си поискаме изобретение на човешкия гений, с което да се поддържаме винаги красиви и млади.

Женското оръжие

Колкото и да се борим за надмощие едни с други, ние притежаваме най-доброто оръжие, което можеш да ползваш срещу него. То се изразява във външния ти вид, с който можеш да го принудиш да направи каквото поиска, а също така и в свойството да плачеш. Ако нещо не се получава с къса пола и голямо деколте, то сълзите винаги ще помогнат. 

Емоционална си

Много хора (основно мъже) смятат тази женска черта по-скоро за недостатък. Ние обаче не мислим така. Няма нищо лошо в това да пуснеш една сълза, докато гледаш „Титаник” или да се вълнуваш силно от историите на приятелките ти. Емоциите ти позволяват да изживяваш силно не само неприятните моменти, но и хубавите . Така ти живееш по-пълноценно от мъж, който не може да се развълнува ;)

Той не може без теб

Това разбира се важи и в обратната посока. Ти също не можеш без него. Но днес е денят на жената, така че е хубаво да не забравяш, че колкото и да им досаждаме на мъжете, колкото и да не ни разбират и да си мислят, че са по-добри от нас, те не могат без нас, защото ни обичат :) 

Коментирай »
Още по темата
Какво казват сентенциите за жените Какво казват сентенциите за жените
Жените мечтаят за принц Жените мечтаят за принц
Мъжете се страхуват от силните жени Мъжете се страхуват от силните жени
Пърси поздравява жените Пърси поздравява жените
Препоръчваме още
Оранжевите плодове клементина, портокал, сацума, тангерина Оранжевите плодове клементина, портокал, сацума, тангерина
Преяждането през уикенда проваля диетите Преяждането през уикенда проваля диетите
Как да останете в безопасност, когато пътувате сами Как да останете в безопасност, когато пътувате сами
Осем неочаквани признака, че си е паднал по теб Осем неочаквани признака, че си е паднал по теб
Лекари отстраниха близо 100-килограмова яйчникова киста Лекари отстраниха близо 100-килограмова яйчникова киста
Шест вида шефове гадняри и как да се справим с тях Шест вида шефове гадняри и как да се справим с тях
Защо банковата ви сметка страда след „евтина“ ваканция Защо банковата ви сметка страда след „евтина“ ваканция
12 от най-абсурдните причини да станеш майка 12 от най-абсурдните причини да станеш майка
Четири начина да се отървеш от него, без да му разбиеш сърцето Четири начина да се отървеш от него, без да му разбиеш сърцето
Проучване: Децата с астма са изложени на риск от тревожност Проучване: Децата с астма са изложени на риск от тревожност
Здравословни енергийни хапки, които се правят за 5 минути Здравословни енергийни хапки, които се правят за 5 минути
Какви са в секса блондинките, червенокосите и брюнетките? Какви са в секса блондинките, червенокосите и брюнетките?
Хороскоп
Овен
Телец
Близнаци
Рак
Лъв
Дева
Везни
Скорпион
Стрелец
Козирог
Водолей
Риби