Пет причини да празнуваш, че си жена

Предлагаме ти няколко категорични повода, с които да се гордееш, че си жена

Пет причини да празнуваш, че си жена

Photo via Canva.com/AI Generated Image

Да оставим на страна всички предимства, които имаме пред мъжете, най-малкото като това, че живеем по-дълго, разбираме се по между си по-добре, полагаме повече грижи за себе си и като капак сме тези, които създават поколенията и раждат децата.

Какво казват сентенциите за жените

Ето няколко истински причини за гордост, базирана на... пола:

Силна си

Неоспорим факт е, че жените сме много по-силни от мъжете. При обикновена настинка ти ходиш на работа, пазаруваш, грижиш се за къщата и се виждаш с приятели. Ако той е с настинка, лежи по цял ден в леглото, на прага на силите си и си мисли, че умира. Този пример достатъчен ли е?

Красива си

Факт е, че ние жените имаме много повече начини да изглеждаме добре от мъжете. За тях има фитнес, хубави дрехи и обувки, и надеждата кремът против оплешивяване да подейства. Ние имаме каквото си поискаме изобретение на човешкия гений, с което да се поддържаме винаги красиви и млади.

Женското оръжие

Колкото и да се борим за надмощие едни с други, ние притежаваме най-доброто оръжие, което можеш да ползваш срещу него. То се изразява във външния ти вид, с който можеш да го принудиш да направи каквото поиска, а също така и в свойството да плачеш. Ако нещо не се получава с къса пола и голямо деколте, то сълзите винаги ще помогнат. 

Емоционална си

Много хора (основно мъже) смятат тази женска черта по-скоро за недостатък. Ние обаче не мислим така. Няма нищо лошо в това да пуснеш една сълза, докато гледаш „Титаник” или да се вълнуваш силно от историите на приятелките ти. Емоциите ти позволяват да изживяваш силно не само неприятните моменти, но и хубавите . Така ти живееш по-пълноценно от мъж, който не може да се развълнува ;)

Той не може без теб

Това разбира се важи и в обратната посока. Ти също не можеш без него. Но днес е денят на жената, така че е хубаво да не забравяш, че колкото и да им досаждаме на мъжете, колкото и да не ни разбират и да си мислят, че са по-добри от нас, те не могат без нас, защото ни обичат :) 

Коментирай »
Още по темата
Какво казват сентенциите за жените Какво казват сентенциите за жените
Жените мечтаят за принц Жените мечтаят за принц
Мъжете се страхуват от силните жени Мъжете се страхуват от силните жени
Пърси поздравява жените Пърси поздравява жените
Препоръчваме още
Почивка без стрес Почивка без стрес
Предложение за четене: „Това е Нидерландия или защо лалетата са различни“ - в духа на „Така го правят датчаните“ Предложение за четене: „Това е Нидерландия или защо лалетата са различни“ - в духа на „Така го правят датчаните“
„Ку-чо“ е най-доброто момче (филмово предложение) „Ку-чо“ е най-доброто момче (филмово предложение)
ТЕСТ: Коя е перфектната тема за твоето парти с костюми? Открий своето вдъхновение! ТЕСТ: Коя е перфектната тема за твоето парти с костюми? Открий своето вдъхновение!
Кърмене или адаптирано мляко? Съветите на д-р Теа Александрова Кърмене или адаптирано мляко? Съветите на д-р Теа Александрова
Поемаме на астро пътешествие с Ники Момчева Поемаме на астро пътешествие с Ники Момчева
5 генерални заблуди относно здравословното хранене 5 генерални заблуди относно здравословното хранене
Тайните круизни трикове, които само опитните пътешественици знаят Тайните круизни трикове, които само опитните пътешественици знаят
Туристически неволи: Да забравите слънцезащитния крем и да се превърнете в омар Туристически неволи: Да забравите слънцезащитния крем и да се превърнете в омар
И жените станахме ловци И жените станахме ловци
Защо се плезим, когато се концентрираме? Защо се плезим, когато се концентрираме?
Защо близостта с недоносените бебета има медицинско значение Защо близостта с недоносените бебета има медицинско значение
Хороскоп
Овен
Телец
Близнаци
Рак
Лъв
Дева
Везни
Скорпион
Стрелец
Козирог
Водолей
Риби