Зад граница за лятната отпуска

Над 1/3 от пътуванията на българите зад граница са със служебна цел

27 август 2013
Зад граница за лятната отпуска

снимка: eSKY.bg

Най-голям се запазва броят на пътуващите зад граница с цел почивка, показват резултатите от представително изследване сред 2325 пътуващи, поръчано от онлайн туристическа агенция eSKY.bg. 36% от всички анкетирани посочват този отговор, а останалите 30% споделят, че целта на пътуването най-често включва гостуване, посещение на различни спортни или културни мероприятия в други държави.

Над 1/3 от пътуванията на българите в чужбина са със служебна цел. 34% от анкетираните заявяват, че най-често напускат страната, тъй като са в командировка или работят в чужбина.

Междувременно 93% от пътуванията на българите са в Европа, а далечните дестинации остават твърде непопулярни. Повечето от пътуващите – около 60% все още предпочитат да резервират самолетни билети от редовните авиокомпании за сметка на нискотарифните, въпреки че процентът на вторите расте всяка година.

 

Коментирай »
Още по темата
Отпуска само през лятото Отпуска само през лятото
Цената е първото нещо, за което мислим при пътуване Цената е първото нещо, за което мислим при пътуване
Нещата, които не трябва да забравяш преди почивката Нещата, които не трябва да забравяш преди почивката
Лято на Средиземно море Лято на Средиземно море
Екстремно пътуване из Европа Екстремно пътуване из Европа
Как да минимизираме разходите си при пътуване Как да минимизираме разходите си при пътуване
Препоръчваме още
Тази котка, бранеща дома си от пощальон, е истинска нинджа (ВИДЕО) Тази котка, бранеща дома си от пощальон, е истинска нинджа (ВИДЕО)
„Резервирах грешен полет!“ – Грешките на път, които се превръщат в най-забавните истории „Резервирах грешен полет!“ – Грешките на път, които се превръщат в най-забавните истории
„Златните правила“, с които да опазим бъбреците си „Златните правила“, с които да опазим бъбреците си
Хитри трикове за приключения без стрес Хитри трикове за приключения без стрес
Психологически тест: Избери си врата и разбери какво те очаква в близкото бъдеще Психологически тест: Избери си врата и разбери какво те очаква в близкото бъдеще
Предложение за четене: „Офицер и шпионин“ от Робърт Харис Предложение за четене: „Офицер и шпионин“ от Робърт Харис
ТЕСТ: Каква е женската ти суперсила? ТЕСТ: Каква е женската ти суперсила?
Разширените вени: 9 начина да се отблагодарим на краката си, за да ни служат вярно Разширените вени: 9 начина да се отблагодарим на краката си, за да ни служат вярно
Предложение за четене: „Изкуството да живеем просто” - 100 упражнения за спокоен и радостен живот Предложение за четене: „Изкуството да живеем просто” - 100 упражнения за спокоен и радостен живот
Вечерни ритуали за по-добър сън и вътрешен мир Вечерни ритуали за по-добър сън и вътрешен мир
„Homo sapienne“ от една „неочаквана литературна звезда“ (предложение за четене) „Homo sapienne“ от една „неочаквана литературна звезда“ (предложение за четене)
Пасивното тютюнопушене – невидимата заплаха на непушачите Пасивното тютюнопушене – невидимата заплаха на непушачите
Хороскоп
Овен
Телец
Близнаци
Рак
Лъв
Дева
Везни
Скорпион
Стрелец
Козирог
Водолей
Риби